OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Letošní školní rok 2019/20 byl zahájen v pondělí 2.září, kdy se naše škola otevřela školákům po velkých prázdninových opravách v plné své kráse. Slavnostně přivítala nové školáky, kteří zasedli do lavic v 1.třídě úplně poprvé. Na své první cestě do školy je doprovodili převážně rodiče a ve škole se jich tradičně ujaly žákyně 9.třídy, které je ruku v ruce uvedly do vyzdobené 1.třídy. Školní lavice s malými dárky od SRPŠ , Madety a Policie ČR, uvítacím listem a jmenovkou čekaly na 24 prvňáčků, 15 děvčat a 9 chlapců. Malé slavnosti ve zcela zaplněné učebně se zúčastnili ředitel školy Ing.Petr Lehner, pan starosta Martin Kopecký, který vítal ve své funkci prvňáčky poprvé, a paní zástupkyně Mgr.Marie Pittnerová. Zasloužili se o to, že novopečeným školákům přibyly do třídy nové výukové pomůcky a potřeby zdarma - stíratelná tabulka a fixy, boxíky na výtvarné potřeby, výukové pomůcky pro český jazyk, pracovní učebnice, sešity a čtvrtky. Rodiče byli v průběhu slavnostního zahájení krátce informováni o chodu školy a zároveň  měli možnost sledovat, jak si jejich prvňáčci v novém prostředí počínají, někteří s malým náskokem z Miniškoličky-přípravného kurzu, který proběhl na jaře.

            Rozzářené oči malých školáků vyjadřovaly spokojenost z prožitého prvního dne ve škole. Dokonce odcházeli domů s novou básničkou a prvním malým úkolem. Všem se líbilo a s chutí sdělovali, že se do školy těší. A to je dobrý základ pro úspěšnou práci v 1.třídě, kdy se žáci naučí číst, psát, počítat a orientovat se ve školním i běžném životě.

Přejeme našim prvňáčkům, aby se jim dařilo  a aby chodili do školy s radostí. Jejich průvodci nebudou jen učitelé, ale i jejich rodiče, kterým přejeme dostatek  trpělivosti a vstřícnosti.

                                                                        Mgr.Hana Teplá, třídní učitelka