OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Vážení rodiče,

vítejte na stránkách 1. třídy. Naleznete zde důležité informace týkající se organizačních záležitostí naší třídy, informace o různých akcích a také zprávičky o tom, co naše třída prožila!

19.1.

Ve středu 17.1. jsme s dětmi opět navštívili mateřskou školku, kde jsme shlédli pohádku o andílcích. Dětem se pohádka líbila a rády se opět setkaly také se svými bývalými učitelkami a kamarády.

Vážení rodiče,

také bych Vás touto cestou chtěla požádat, abyste dohlédli na domácí přípravu Vašich dětí. Většina dětí své domácí úkoly poctivě plní, za což Vám velmi děkuji, že na ně dohlédnete, ikdyž to někdy není úplné snadné a vyžaduje to Váš čas a trpělivost. Některé děti však často své úkoly nenosí. Dostávají za to, jak víte černé puntíky. Pět puntíku dáme do kroužku, pokud dítě "získá" tyto kroužky tři, hrozí mu již napomenutí třídního učitele za neplnění svých školních povinností. K tomuto kroku bych nerada přistoupila. Proto buďte prosím Vašim dětem nápomocni při přípravě do školy na druhý den. Děkuji.

15.1. 2018

Pátek 12.1. - KANÁŘI - ukázka a zajímavé informace:

Na pohádku do MŠ nepůjdeme v úterý (herečka jde k lékaři), ale ve středu. Vše probíhá v rámci vyučování. Ti, kteří jsou přihlášeni na svačinu ve škole, půjdou na svačinu již v 8.00 hodin. Pohádka začíná v 9.00, v době podávání svačin budeme ve školce.

-------------------------------------------

12.1. 2018

Na úterý (na výtvarnou výchovu) si děti přinesou brčko.

13.2. - projektový den Masopust  - výuka v maskách.

Připomínám - v úterý divadlo v mateřské školce - 50,-Kč. Kdo již zaplatil, pro kontrolu má zapsáno v ŽK (na konci ŽK - Přehled o platbách).  

---------------------------------------------------------------

3.1. 2018

Přeji Vám všem do nového roku hodně zdraví, úspěchů a hlavně hodně trpělivosti s Vašimi dětmi!

Informace:

16.1. půjdeme v rámci vyučování do Mateřské školky Poběžovice na pohádku.     Vybíráme 50,-Kč.

4.12. 2017

Děkuji všem rodičům, kteří přivedli své děti na naše vystoupení v neděli a věřím, že se jim líbilo i přes velkou zimu, která panovala. Snad právě to  počasí a skvělý výkon  dětí přispěly k Vaší předvánoční náladě. Těším se na další spolupráci a ještě jednou moc děkuji!

-------------------------------------------------------------

Vážení rodiče,

na vánočním jarmarku jsme vydělali 2700,-Kč. Velice Vám děkuji za krásné výrobky a přeji Vám krásný a pohodový adventní čas. Helena Tanková, tř. učitelka.

------------------------------------

Akce rozsvěcování vánočního stromečku se uskuteční 3.12. v neděli v 16.30. Sraz vystupujících je v 16.15. Děkuji

--------------------------------------------------------

8.11.2017

7.11,  jsme s prvňáčky navštívili Mateřskou školku v Poběžovicích. Děti se mohly opět shledat se svými učitelkami a kamarády a také si trochu pohrát. Byli jsme srdečně uvítáni. V oddělení Sluníček si děti zazpívaly na přivítanou s paní učitelkou podzimní písničku a mohly si pak vybrat, jaký "koutek" navštíví. Potom se také mohly podívat do oddělení, kam ještě před rokem chodily. Dětem se návštěva líbila. Zavzpomínaly a dostaly příležitost uvědomit si, jak čas rychle utíká. Ve školce panovala příjemná atmosféra a radost z milého shledání.

8.11. proběhl v v rámci vyučování přírodovědný program, při kterém se žáci dozvěděli mnoho zajímavého a nového o životě sov a dravců.

----------------------------------

2.11.2017

Vánoční jarmark se bude konat 30.11. 2017 od 10.00 do 14.00 hodin ve druhém patře v budově ZŠ Poběžovice.

9.11. pojedeme na pohádku v rámci filmového festivalu Juniorfest. Odjezd bude v 9.45 hodin od školy - do té doby se budeme učit, návrat v cca 12.45 hodin do Poběžovic. Děti si vezmou do aktovky pracovní sešity na český jazyk a matematiku. Nasvačíme se před odjezdem, sebou si brát nic nebudou. Po návratu bude oběd a družina jako obvykle.  

---------------------------

13.10.2017

9.11. 2017 - pojedeme na promítání pohádky Malý princ do kinosálu v Horšovském Týně v rámci filmového festivalu Juniorfest 2017. Vybíráme 60,- Kč na představení, doprava autobusem je zdarma. Podrobnější informace - odjezd a příjezd - ještě obdržíte.

11.10. se děti zúčastnily hudebního pořadu, který se konal v tělovičně školy. Kromě toho, že se dozvěděly spoustu zajímavostí z oblasti hudby, poznaly nové hudební nástroje a každý měl možnost si na některý nástroj zahrát.

--------------------------------------------------

9.10. 2017

8.11. - výukový přírodovědný program (v rámci vyučování) - vybíráme 40 ,-Kč

Jako každý rok, i letos se uskuteční Vánoční jarmark (informaci o přesném termínu ještě obdržíte). Na tomto jarmarku, který je přístupný veřejnosti, žáci prodávají své vánoční výrobky - takové, které doma společně vyrobíte či zakoupíte. Vydělané peníze má potom třída ve svém fondu a hradí se z něj například pomůcky na výtvarnou či pracovní výchovu, částečně výlet, zmrzlina na konci školního roku apod. Proto se na Vás obracím s prosbou o výrobu těchto výrobků, které děti budou nosit do školy během listopadu.

Děkuji

Na výtvarnou výchovu (úterý 10.10.) ať si děti přinesou listy - malé i velké.

Děkuji

----------------------------------------------------

4. 10. 2017

Děti mohou sbírat kaštany a žaludy a nosit je do 19.10.

V pátek nebude kroužek náboženství; termín, kdy bude probíhat, bude ještě upřesněn.

------------------------------------------------------------------------------

Celé září - výuka pouze do 11.00 hodin, pak oběd a družina.

Od 2. 10. 2017 - výuka do 11.25 - následuje oběd a družina.

2. 10. 2017 od 16.00 - rodičovské schůzky prvňáčků

První týden můžete děti doprovodit do třídy a nosit jim podepsané pomůcky.

5. 9. děti dostanou klíček od skříňky na ukládání bot a svršků; do skříňky si mohou dávat přezůvky. Na skříňce - stejně jako na věšáčku v šatně mají děti svou značku.

Přeji všem rodičům mnoho trpělivosti se svými ratolestmi, šťastné vkročení do nových začátků a jen samé úspěchy!

Třídní učitelka Mgr. Helena Tanková

-----------------------------------------------

5.9. 2017

První opravdový den ve škole máme úspěšně za sebou! Děti musím pochválit, moc se snaží a spolupracují. Měla bych ještě několik informací:

Děti dnes dostaly klíče od skříněk, dejte jim je prosím na nějaké šňůrky a třeba i připevněte k tašce.

29.9. bude ředitelské volno.

Vybíráme 150,-Kč na kopírku.

Dokupte prosím vše potřebné, některým dětem ještě něco chybí - vodové barvy, ručníky, kapesníky apod..(viz. Seznam pomůcek pro 1. třídu).

V případě jakéhokoli problému mi prosím volejte.

Děkuji, třídní učitelka.

---------------------------------------------------

6.9. 2017

15.9. 2017 v 16.00 - schůzka zájemců o účast v rybářském kroužku - u rybářského domku v Poběžovicích.

Prosím rodiče o každodenní kontrolu aktovek - dnes již dětem chyběly žákovské knížky a pracovní sešity. Pracovní sešity a žákovské knížky prosím zabalte. Děkuji!

Dětem prosím pořiďte papírové desky, které budou mít ve škole a do kterých si budou ukládat volné listy, se kterýmí budeme pracovat.

Děkuji

-----------------------------------------------------

12.9.2017

Vážení rodiče,

děti dnes dostaly číslice. Doma je, prosím, z druhé strany podepište, rozstříhejte a založte do desek. Dejte je dětem zpátky do aktovky.

Některé děti nemají ještě zabalené žákovské knížky a pracovní sešity.

Děkuji

---------------------------

21.9. 2017 od 15.00 - v Poběžovicích plácek u infocentra

Klub Uličník pro děti a mládež pořádá program pro děti -

stezka odvahy, malování na obličej, doprovodný program

19.9.

divadlo "Objev svůj rytmus" - 11.10. 45,- Kč v rámci vyučování v tělocvičně

27.9. - projektový den Dobrohost, informace k tomuto dni budou ještě upřesněny

2.10. v 16.00 hodin - rodičovské sdružení první třídy

připomínám: papírové zakládací desky

150,- kopírování

Dohlédněte prosím na domácí přípravu Vašich dětí.

Děkuji

--------------------------- 26.9.2017

27.9. 2017- Dobrohost - projektový den (děti obdržely lístečky s informacemi), jen připomínám vhodné oblečení, pláštěnku, také penál. Ráno se sejdeme ve třídě,

v 8.15 odchod, návrat v 11.00 hodin, oběd a družina jako obvykle.