OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Dějepisné stříbro na olympiádě v Domažlicích!

Výborným výsledkem i skvělým reprezentováním naší školy se uvedli žáci 9. třídy na OKRESNÍM KOLE DĚJEPISNÉ OLYMPIÁDY v Domově dětí a mládeže DOMINO v Domažlicích, které se konalo ve středu 15. ledna. Letošní téma „DLOUHÉ STOLETÍ SE LOUČÍ (1880 – 1920)“ přineslo ve školním kole 4 úspěšné řešitele – Lenka Buríková, Štěpán Krutina, Jan Strenk a Štěpán Knopf. Nesmíme zapomenout i na výborný výkon žáka 8. ročníku, Jaromíra Ježka, kterému úspěšné řešení uteklo jen o pouhý bod. Je to opravdu obdivuhodné, poněvadž se tato látka vyučuje až v druhém pololetí 8. třídy.

Do okresního kola jsem však mohl vzít jen 3 nejlepší. I tak je už úspěchem probojování se do okresního kola. Na okresním kole byly samozřejmě testy náročnější, avšak naši žáci ukázali velmi dobré znalosti i při už tak náročném tématu. Okresní kolo naprosto ovládl žák ze ZŠ KOMENSKÉHO se 70 body. Maximální počet bodů v testu byl 80. Druhé místo vybojovala vynikajícím výkonem (65 bodů) naše Lenka Buríková ze ZŠ POBĚŽOVICE! Díky tomuto výsledku se probojovala do krajského kola, které nás čeká 17. března v Krajském centru vzdělávání - KCVJŠ - Plzeň. Třetí místo obsadil student ze ZŠ MRÁKOV a spolu s ním i studentka z GYMNÁZIA J. Š. BAARA, měli shodně 64 bodů. Náš student, Štěpán Krutina se umístil na děleném 17. místě se ziskem 50 bodů. Posledním z tria byl Jan Strenk, který bohužel zůstal na posledním - 21. místě - se ziskem 35 bodů. Všem zúčastněným a organizátorům dějepisné olympiády patří velký DÍK!

Mgr. David Vavřík

Výsledková listina: