OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

 Vítejte na stránkách 2.třídy!

17.1. jsme navštívili naši mateřskou školu za účelem divadelního představení divadélka Nána Andělská pohádka. Příběh neposlušného andílka nás nejen pobavil, ale i poučil. Milé vystoupení jediné herečky s mnoha rekvizitami a loutkami bylo doplněno melodiemi i zapojením žáků do děje. Moc se nám pohádka líbila.

--------------------------------------------------------

V nejbližším období nás čeká:

1 Andělská pohádka v mateřské škole - 17.1. od 9 hod, chválím děti za zaplacení vstupného

2. středa 31.ledna - 4.hod vydávání výpisu z vysvědčení

3. pátek 2.2. pololetní prázdniny

4. Jarní prázdniny 5.2. - 9.2.

5. Masopust - 13.2., vyučování v maskách, masopustní svačina-koblihy

------------------------------------

12.1. jsme se poslední vyučovací hodinu zaposlouchali do zpěvu kanárů, zblízka jsme si drobné zpěváčky prohlédli a dozvěděli jsme se něco nového o jejich životě. Ukázku nám zprostředkoval pan J.Buršík, který je členem ZO Českého svazu chovatelů v Poběžovicích. Děkujeme jemu i ostatním chovatelům, kteří vyšetřili čas na návštěvu školy v době konání 82. mistrovské soutěže ve zpěvu kanárů.

------------------------------------------------------------

Krásné Vánoce a pohodový rok 2018 Vám i Vašim blízkým  přeje  třídní učitelka

22.12. jsme společně prožili poslední den roku 2017. Vánoční program byl završen předáním dárků a přáním hezkých Vánoc a celých zimních prázdnin až do 2.ledna. Ve škole se sejdeme ve středu 3.ledna.smile

 

Ve vánočním dopoledním vyučování vystoupil Kryštof s kytarou, Kačka s veselým vtipným vyprávěním a Sára s pohádkou O dvanácti měsíčkách. Moc se jim to povedlo!

----------------------------------------------------

21.12.- Vánoční turnaj ve florbalu je za námi. Naši třídu zastupovali: David, Denisové, Matěj, Vašek, Maia, Terka a Lili. Vybojovali 5.misto.smile

-----------------------------------------

Poslední dny tohoto roku přinesou:

- 21.12. Vánoční turnaj ve florbalu - 1. a 2. hod se utkáme se soupeři 1.stupně. Zbytek třídy půjdeme fandit. Budeme si   moci na svačinu koupit pití a párek v rohlíku! Občerstvení zajistí žáci 9.ročníku.

- 22.12. Vánoční program s předáváním dárků a ochutnávkou vánočního cukroví

--------------------------------------

Od ledna budou svačinysmile

Dnes 14.12. obdrželi žáci přihlášku na svačiny. V případě zájmu se mohou přihlásit i další zájemci. Vyplněnou přihlášku prosím odevzdejte do 18.12. Děkuji.

Jídelníček najdete na stránkách školy.

-----------------------------------------

Mikulášská nadílka

A byli taky u nás! 5.12. do naší třídy zavítali Mikuláš, anděl a čerti, aby se vypořádali s neposlušnými dětmi. Ty se opravdu bály. Nakonec svým podpisem potvrdily, že se polepší. A tak odměnu dostali všichni.

Den s čerty nám zpříjemnili svým milým adventním pásmem žáci 1.třídy se svou paní učitelkou H.Tankovou.

Děkujeme za hezký zážitek.

------------------------------------

30.11. proběhl vánoční jarmark, na kterém jsme utržili 2 421Kč. Děkuji rodičům i dětem za spolupráci při výrobě vánoční dekorace. Poděkování patří dětem, které se výborně ujaly role prodejců za pomoci žáků 8.třídy. Díky jarmarku se třídní fond zvýšil - finance budou použity na akce třídy. Přeji všem krásný adventní čas, který v Poběžovicích začíná 3.12.

---------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------

Vyúčtování plavání

Skutečná částka za plavání činí 185Kč, částka 15,- bude uložena v třídním fondu a použita na další akce.smile

-----------------------------------------------------

V pátek 17.11. se koná v Pelíšku / na náměstí/ od 10 do 18 hod knižní trh s velmi pestrou nabídkou knih. Jste srdečně zváni!

-------------------------------------------------------------

Vážení rodiče,

20.11. od 16.00 jste srdečně zváni na třídní schůzky v naší třídě a 30.11. na vánoční jarmark do 2.patra školy od 10.00 do 14.00.

-------------------------------------------------------------

Od 6.11. do 10.11. proběhl velmi úspěšně plavecký výcvik v bazénu v Domažlicích.

Ve čtvrtek byly do programu zařazeny závody s následujícím pořadím:

chlapci: 1. David Groll 2. Kryštof Řezáč 3. Denis Matějka

děvčata: 1.Karolína Fazekašová 2.Slávka Bačová 3.Ema Procházková. Gratulujeme!

Na Pč 13.11. budeme potřebovat kousek staré záclony asi 20x20cm.

----------------------------------------------

8.11. jsme si před plaváním zpestřili 1.vyučovací hodinu výukovým programem o sovách a dravcích v tělocvičně naší školy.

Z naší třídy se do znalostní soutěže nejvíce zapojila Sára, která si mohla vyzkoušet přelety sov.

-----------------------------------------------------------------

Vážení rodiče,

20.11. od 16.00 jste srdečně zváni na třídní schůzky v naší třídě a 30.11. na vánoční jarmark do 2.patra školy od 10.00 do 14.00.

-----------------------------------------------------------------

 3.11. proběhlo strašidelné vyučování v maskách,  plnily se halloweenské úkoly, rozdávaly se halloweenské jedničky a báječné dobroty od Emičky Procházkové. Děkujeme! smile Děti si den moc užily a už se těší na plavání od pondělí 6.11. Žáci, kteří ze zdravotních důvodů nemohou plavat, budou od 2.vyučovací hodiny pokračovat ve výuce v jiné třídě. Přinesou si aktovku a potřeby na vyučování.

-----------------------------------------

3.11. Strašidelná škola od 17.30 v ZŠ Poběžovice-akce žáků 9.třídy, žáci mohou přijít dopoledne na výuku také v masce

  • od 6.11. do 10.11- plavecká výuka

Budeme se učit pouze 1.vyučovací hodinu. Pracovní sešity Čj a M necháme ve škole, žáci budou nosit jen batůžek /se svačinou, pitím, klíčkem od skříňky a penálem/ a igelitovou tašku s plaváním. Od školy budeme odjíždět v 9.10 hod a od bazénu v 11.45 hod. Po příjezdu ke škole půjdou žáci na oběd, domů, do ŠD nebo na kroužek.

Každé dítě bude mít na výuku plavání v igelitové tašce:

  • plavky (chlapci musí mít klasické přilnavé krátké plavky – hygienické důvody + návštěvní řád)

  • sprchový gel /mýdlo/

  • plaveckou čepici

  • ručník

-----------------------------------------------------------------

31.10. je poslední termín na zaplacení kroužků. Děkuji všem za včasné zaplacení.

--------------------------------------------------

30.10. jsme byli pozváni na podzimní pásmo žáků 3.třídy. Vystoupení pilně trénovali se svou p.uč.A.Zítkovou a p.as.V.L´uptákovou na oslavy 80.výročí otevření naší školy. Společně jsme se básničkami, písničkami a tanečky rozloučili s podzimem a nyní už se těšíme na zimu. Moc se nám výkony žáků líbily.smile

------------------------------------------------------

Vážení rodiče,

25.října proběhla slavnost u příležitosti 80. výročí otevření naší základní školy. Žáci naší třídy se podíleli na pestém programu zdařilým vystoupením. Před půl jedenáctou se velmi úspěšně předvedli v pásmu básniček a pohádek. Příjemnou atmosféru vytvořili i hosté, rodiče a předškoláci  z MŠ, kteří ve zcela zaplněné třídě odměnili děti dlouhým potleskem. Poděkování v závěru vyslovil také ředitel školy, který seznámil přítomné s dalším bohatě připraveným programem. Všechny děti obdržely za svůj výkon  sladkou odměnu a v žákovské knížce se jim právem objevilo pochvalné razítko. smile

Děkuji za spolupráci také rodičům za pořízení kostýmů a rekvizit.

Fotografie celého dne najdete ve fotogalerii.

--------------------------------------------------------

Informace ŠD

9.11. pojedou žáci ŠD v rámci Juniorfestu do Domažlic na filmové představení Lichožrouti. Odjezd od školy 12.30, návrat kolem 15 hod. Cena: 60,-

---------------------------------------------------------

11.10. jsme se velmi aktivně zapojili do preventivního programu "Objev svůj rytmus" a zahráli jsme si na netradiční hudební nástroje. V tělocvičně zněly různé rytmy našeho vzniklého orchestru za pomocí  různých bubnů (djembe, darbuka,..), rumbakoulí, trianglů, bloků, brlohu, zvonku kravského, tamburín, chrastítek, vajíček, barevných tyčí,...Žáci z 1.- 3.třídy zvukově napodobovali pohyb míče a Denise Červeňáka. Zvládl to výborně, stejně tak jako všechny děti, které si zahrály rytmické kreativní hry s velkou chutí.

---------------------------------------------------

8.11. přijede za námi do tělocvičny p.Zaleš se svými ptačími svěřenci. Ráno před plaváním zhlédneme asi hodinový pořad o životě sov s praktickými ukázkami.

Vstupné 40,-

---------------------------------------------------

Pomáháme zvířatům -  můžeme nosit do školy kaštany a žaludy, nejpozději do 19.10  (prosím, aby nebyly mokré).

Děkuji všem žákům, kteří nosí baterie a elektrospotřebiče.smile

----------------------------------------

Vážení rodiče,   

25.října proběhne od 10 hod slavnost u příležitosti 80. výročí otevření naší základní školy. Jste srdečně zváni na bohatý celodenní program a prohlídku školy s historickými fotografiemi. Naše třída bude vystupovat ve své třídě od 10.15 hod. Celý program oslav najdete na úvodní stránce školního webu.

----------------------------------

Projektový podzimní den "Po stopách Dobrohosta" se vydařilsmile

27.9. jsme se vydali do podzimní krajiny splnit spoustu zajímavých úkolů, které pro nás připravili žáci 9.třídy spolu s jejich třídní paní učitelkou J.Vicianovou-patří jim velké poděkování. Poznávali jsme stopy zvířat, prokazovali znalosti ze zdravovědy a dopravní výchovy, zapojili jsme smysly, přetahovali jsme se na laně, skákali v pytlích, třídili odpady. Dokonce jsme hledali písmena anglických slov. Odvážlivci zjišťovali, co je schované v hmatové krabici. Cestou jsme si s chutí zazpívali do pochodu a zbyl čas i svačinu. V příjemné náladě jsme hledali barevná písmena. Výsledná tajenka "Dary podzimu" nás přiměla ke splnění závěrečného podzimního úkolu. Byl to báječný den. smile

----------------------------------------------

25.9. jsme prožili hodinu Pč s mnoha přáními, dopisy a obrázky. Vytvořili jsme "vzkaz do láhve" a předali jej adresátovi-rodičům, kamarádům,....Práce se nám moc dařila pod vedením p.učitelky M. Pekárovésmile

---------------------------

Informace k plaveckému kurzu:

termín: 6.11. - 10.11.

cena: 200Kč

Děkuji všem rodičům, kteří zaplatili pracovní sešity, příspěvek na kopírování a SRPŠ.smile

---------------------------------------------------------

 27. 09. 2017 (středa) proběhne na škole podzimní turistický projektový den "Po stopách Dobrohosta". Čeká nás zajímavý pobyt v přírodě s pestrými úkoly. V případě velmi nepříznivého počasí se uskuteční den ve škole.

Konec: kolem 11.30, pak bude následovat oběd a družina 

Vezmu si: sportovní oblečení /i do deště/, přezůvky, psací potřeby, svačinu, pití, klíček od skříňky, batůžek

---------------------------

11. 10. 2017  kulturní program  "Objev svůj rytmus" zaměřený na primární prevenci - 45,- Kč/ 1žák.

----------------------------

V pátek, 29. 09. 2017, bude uděleno ředitelské volno.

----------------------------------------

Rybářský kroužek začíná v pátek, 15. 09. 2017. Sraz v 16.00 hod u rybářského domku v Poběžovicích.

---------------------------

Logická olympiáda!

Do 30. 09. 2017 je možné zaregistrovat se do soutěže "Logická olympiáda", kterou pořádá Mensa ČR.

V loňském roce jsem měli úspěšné zástupce z naší třídy. Věřím, že se někdo zapojí i letos!

Registrace na www.logickaolympiada.cz.

---------------------------------------

5.9. - máme za sebou úspěšně zvládnutý den s odevzdáváním pomůcek, opakováním učiva a několika zajímavými aktivitami ve dvojicích. Chválím děti, které přinesly vyplněné dotazníky, sešity a mají ve škole téměř všechny pomůcky.smile

Prosím o zaplacení pracovních sešitů a příspěvku na kopírování /nejdéle do 20.9/. Děkuji.

Pracovní sešity do 2.třídy:

Český jazyk -1.a 2.díl   82,-

Matematika - 1.a 2.díl 198,-

Písanky-2ks                 30,-

Prvouka                      79,-

Příspěvek na kopírování 150,-

-------------------------

Slavnostní zahájení školního roku - 4. září -1 vyučovací hodina (do 8.45).

                                                         Budu se těšit v učebně 2.třídy /stejná jako v 1.tř./.

od 5.9. - do 8.9. výuka do 11.25, oběd, družina pro přihlášené

pomůcky pro 2.tř.-prosím donést během prvního týdne

Látková taška – zavěsit na lavici

Cvičební úbor /v igelitové tašce /-tepláky, tričko, cvičky-podepsané

Přezůvky /nesmí být pantofle/- podepsané

Polštářek na židli

Stíratelná tabulka a fix

Hadřík na mytí lavice, igelitový ubrus, prac.oděv

Mýdlo a toaletní papír

Ručník /s poutkem/, papírové kapesníčky

Nůžky, lepidlo, vodové a temperové barvy, barevné papíry, voskovky, modelína, sklenička

Guma, pastelky /s větším počtem barev/

Pravítko, malá fólie na M

Obaly na sešity, 2 pera na psaní, 2 ořezané tužky č.2

Číslice 0-20, na počátku desky s písmeny

Květina /ne kaktus/

Ramínko do šatny (podepsané)

Sešity: č.512 -6ks, č.513-5ks, č.420 1ks, č.5110 /sešit s většími čtverečky/ 1ks, notýsek č.644 1ks - donést v igelitové tašce 5.9.- prosím sešity nepodepisovat