OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací


 

Vítejte na stránkách třídy 4.A

Dozvíte se zde důležité informace -  o akcích, které nás čekají, co je potřeba připravit, ale i co zajímavého jsme prožili a zvládli, co se nám podařilo. 

9.4. - Výtvarníci - tvoříme návrhy na dětská tričkalaughing     

9.4. - Upozornění pro rodiče - v pondělí 30.4. a 7.5. bude ředitelské volno

28.3. - Předvelikonoční týden si děti zpestřily nejen barevným oblečením - červené pondělí, modré úterý, ale škaredou, černou středu i hudebním pořadem, ve kterém se seznámily s netradičními hudebními nástroji.

Krásné Velikonocesmile


   

27.3.- Krkavcovití - výchovný pořad - děti se seznámily se zástupci krkavcovitých ptáků, jejich životem i významem v přírodě. Prohlédlly si živého krkavce, vránu, kavku a sojku.

                     

           

     13.2. -  Masopust - v maškarních kostýmech proběhlo vyučování, o přestávce jsme si pochutnali  na koblihách, které pro všechny děti ve škole upekly paní kuchařky a celý den jsme si pěkně užilicool

      

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

31.1. - Vysvědčení za 1. pololetí - zhodnotili jsme prospěch a chování za 1. pololetí, sladkou odměnou jsme ohodnotili výherce třídní soutěže " Šikula" a pochutnali jsme si na bábovce, kterou podle receptu Mirka Vaňka nám upekla paní učitelka.

Krásné prázdniny poletní i jarnílaughing

  12.1. - kanárci a jejich zpěv - zaposlouchali jsme se do zpěvu kanárů. Návštěvu nám zprostředkoval pan J. Buršík.

   


   

                         

22.12. - předvánoční besídka - zazpívali jsme dětem z 1. třídy koledy a užili si předvánoční besídku ve třídě. Rozdali jsme si dárečky, ochutnali cukroví, pouštěli lodičky, děvčata házela střevícem a rozkrajovali jsme jablíčka.

1.12. - Děkujeme všem našim šikovným maminkám i babičkám, které pomáhaly dětem s krásnými výrobky na vánoční trh. Vše jsme prodali a vydělali jsme 3 057 Kč. Za získané peníze si nakoupíme materiál na Vv a také sladkou odměnu.

                                                                    Děkujeme děti z 4. A + paní učitelka

       

13.11.

6. - 10. 11. - Plavecký kurz - všichni čtvrťáci plavou jak rybky - prsa, někteří i znak a kraul, potápějí se, skáčou do vody, loví puk, závodí. Jsou bezvadnísmile a užívají si to.

Výsledky závodu:

1. K. Zítka                                                    1. V. Pivoňková

2. Z. Prančl                                                   2. S. Babková

3. D. Ticháček, M. Vaněk                                 3. R. Soukupová

Gratulujeme!

 

 

    

8.11. - Pokus z přírodovědy - klíčení brambor - na okně na světle, v teple, ve skříni ve tmě, v chladu. Pozorování růstu kořínků, stonků, listů v závislosti na vhodných/ nevhodných podmínkách.

 

Nejúspěšnější pěstitel je zatím Sáralaughing.

8.11. - Naučný program - Sovy - ukázka různých druhů živých sov a orla mořského, seznámení např. se stavbou jejich těla, významem v přírodě.

V našem květinovém koutku Terezce krásně už vykvetl vánoční kaktus.

 3.11. - Halloween - Strašidelná škola  - vyučování v maskách. Seznámili jsme se se svátkem Halloween, který se uctívá v anglicky mluvících zemích a plnili jsme při vyučování různé úkoly.

     

                                                                                                                        

                                                             

Ahoj čtvrťácismile

prázdniny pomalu končí. V pondělí 4. září začíná nový školní rok 2017/18.

4. 9. 2017 se sejdeme ve škole pouze na jednu vyučovací hodinu. Už se na vás těším a doufám, že jste si o prázdninách dostatečně odpočinuli. Přineste si pouze přezůvky.

5. 9. bude ještě zkrácené vyučování - budeme končit v 11.25 hod. Kdo je přihlášený na oběd, půjde na oběd. ŠD bude také v provozu.

První dvě hodiny budou třídnické v naší třídě, probereme důležité organizační záležitosti nového školního roku, další dvě hodiny podle rozvrhu ( řekneme si v pondělí 4.9.)

Od středy 6.9. bude vyučování podle rozvrhu.

Krásný zbytek prázdnin.

V pátek 20.10.2017 jsme absolvovali praktický kurz dopravní výchovy na dopravním hřišti v Domažlicích. Opakovali jsme dopravní značky a základní pravidla silničního provozu v roli řidiče i chodce.

Ve škole si vyzkoušíme i test pravidel silničního provozu a ověříme si, co všechno jsme si zapamatovali.