OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Každoročně odjíždějí žáci 6. ročníků na adaptační kurz. I v letošním školním roce se jejich cílem stalo rekreační středisko Sycherák. Strávili zde 2 celé dny naplněné herními aktivitami od rána do večera.

Ve středu 11. 09. 2019 se vydalo 30 šesťáků se svými třídními učitelkami Mgr. M. Pekárovou a Mgr. J. Kapicovou a asistentkou pedagoga J. Krčmářovou ranním vlakem v 6,49 h směrem Borek u Tachova. Po příchodu na Sycherák a ubytování v čtyřlůžkových chatkách byl zahájen program. První hra „Já jsem, umím, neumím…“ probíhala vsedě. Pak už následoval pohyb – „Vytrvalé želvičky“ a „Hrad“.

Svoje organizační schopnosti, logiku a vynalézavost museli projevit při hře „Přes bažinu“, kdy bažinu muselo překonat 5členné družstvo, 2 fošny a 3 židle. Zápolili zdárně, uspěli všichni.

Po obědě a krátké pauze následovaly „Osmičky“ – rychlá hra na čas s nutností prostorové orientace. Vydechnout mohli všichni při aktivitě „Omezení malíři“ – skupina sestávala z 5 členů – slepého, němého, levorukého,… A k tomu bylo připojeno přesné zadání, jak má výsledný obraz vypadat.

Díky zapojení se mnoha učitelů, kteří přijeli podpořit šesťáky, se odpoledne mohla uskutečnit náročná hra „Lovecké safari“. Při ní je zapotřebí minimálně 13 organizátorů tak, aby mohly všechny děti hrát. Jedná se o hru strategickou, kdy se každý snaží sám za sebe (jako lovec nebo jako pytlák) získat co nejvíce peněz prodejem zvířat ulovených v safari.

Večer byl zakončen táborákem, opékáním vuřtů a samozřejmě – pedagogy připravenou – napínavou strastiplnou noční hrou!

Ráno jsme se rozkoukali při „Probíhané“ a vydali jsme se do lesa stavět  z přírodnin. Stavby byly překrásné, žáci se aktivně zapojili a usilovně zdokonalovali a dlouze vylepšovali svá vybudovaná sídla.

Po výtečném obědě jsme se vydali na obchůzku celého Sycheráku společně s hrami – „Klíště“, „Slepý had“ a „Brouci kousáci“.

Po návratu zpět jsme museli sbalit své věci, vyklidit a předat chatky a mohli jsme se věnovat hodnocení prožitých dvou dnů. Svoji pochvalu za aktivní zapojení dětí do činností vyjádřily všechny pedagožky. Žáci děkovali za přípravu dvoudenního kurzu, litovali, že už je vše za nimi a musí odjet. Dva dny si moc užili a budou rádi vzpomínat.

 

                                                                                                                              Mgr. A. Zítková, metodik prevence