OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

V letošním školním roce probíhá výuka českého jazyka na partnerských školách Oberviechtach a Neunburg v. Wald v 5. ročníku, a tak jsme se rozhodli, že právě tyto děti pozveme za odměnu v čase adventním na naši školu.

Cílem bylo seznámit žáky i jejich učitele s prostory školní budovy, zúčastnit se výuky v některých třídách, ale  odnést si  i domů vlastně vyrobený dáreček pro sebe nebo pro své blízké. Zcela na závěr byla naplánována ještě návštěva města Domažlice a seznámení s ním v podobě Stadtrallye.

Dne 11.12.2019 přivítalo vedení školy společně s hlavními organizátorkami, Mgr. J.Kapicovou a Mgr. M.Šebestovou celkem 38 žáků společně s pěti pedagogy, mezi nimiž nechyběla ani ředitelka naší partnerské školy města Neunburg, Irene Träxler.

Následovalo rozdělení dětí do tří skupin, z nichž dvě se společně s vychovatelkami školní družiny, M.Bedyovou a I.Konopíkovou a i se žáky 6. a 7. r., kteří se dobrovolně začali učit na naší škole již německému jazyku,  věnovaly zajímavé a pro děti lákavé ruční práci, a poslední z nich putovala po školní budově a prožila i srdečné přijetí a smysluplnou spolupráci ve třídách 1., 5. a 6. Nechyběla ani návštěva školní jídelny a tělocvičny, kde jsme si rychlou rozcvičkou vybili přebytečnou energii. Ve 4. patře školní budovy, kde děti  společně s učiteli svačily, měly možnost v prostorách naší nově vybudované cvičné kuchyně zhlédnout ručně zhotovené  adventní výrobky i drobné dárečky, které pouhé oko každého z nás lákalo k zakoupení.

Krátce po 12. hodině nás autobus převážel do Domažlic. Děti byly seznámeny se základními informacemi týkajícími se historie, pamětihodností i zajímavostí města u dominanty na náměstí, nám všem dobře známé šikmé věže, odkud se s chutí rozběhly plnit úkoly z připraveného Stadtrallye, ale hlavně zamířit i do obchodů, aby ochutnaly místní speciality a koupily to, co doma nevidí. Ve 14.30h jsme se unaveni, ale spokojeni sešli opět u věže a odtud zamířili k autobusu, kde jsme si navzájem poděkovali a slíbili si, že se neloučíme nadlouho, protože budeme pokračovat ve výuce češtiny a plánovat další taková setkání na jedné nebo druhé straně hranice.

Mgr. M.Šebestová děkuje společně s Mgr. J.Kapicovou za plnou podporu vedení školy a všech pedagogických pracovníků, kteří se ochotně zapojili do příprav i programu během celého středečního dopoledne. Budeme se snažit, aby partnerství v dobrém duchu dále pokračovalo.                                                                        

                                                                                                                                                                                                                                     Mgr. M.Šebestová