OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Na obou partnerských školách v Bavorsku, ve městě Oberviechtach i Neunburg pokračujeme ve výuce českého jazyka v 5.r., v 7.r.  a ve třídě  M9.

V brzké době nás čekají dva projekty se školou města Neunburg, v nichž jsme úspěšně obstáli mezi mnoha zájemci z řad partnerských škol.

Jeden z nich je zaměřen na vaření a nese název „ Jak to chutná v zemi souseda.“ Bude zrealizován dne 27.03.2017 na škole ve městě Neunburg za účasti 8 žáků naší 8.r. a 12 žáků partnerské třídy M9. Chybět nebudou ani zástupci vedení obou  škol, třídní učitelé daných tříd, vyučující českého a německého jazyka a zejména hlavní osobnost celého dopoledne- pan kuchař, odborník na slovo vzatý ze země našeho partnera. Celý projekt řídí a zaštiťuje Centrum Bavaria Bohemia z města Schönsee, jehož zástupci budou také přítomni.

Na programu bude MENU v německém jazyce skládající se ze čtyř chodů, které společnými silami budeme muset připravit a zvládnout od „ A do Z“  pod vedením našeho profesionálního kuchaře. Celý jídelníček bude třeba rovněž přeložit do jazyka českého a přidat k němu nějakou tradiční pochoutku z obou stran hranice.

Určitě získáme mnoho znalostí z teorie i praxe. Už se všichni velmi těšíme!

Druhým projektem je „Pestrobarevné jaro 2017“, do něhož se zapojuje společně s námi mnoho dalších partnerských škol z Bavorska a z Čech.

Náš „DEN D“ se uskuteční 03.04.2017 ve městě Neunburg za účasti významných osobností z oblasti školství, kultury i politiky. Chybět nebudou ani zástupci Centra Bavaria Bohemia, hlavní organizátoři celé akce.

Obě partnerské třídy, naše 8.a sousední M9 mají stěžejní úkol- zahájení celé akce a realizaci hlavního kulturního programu zaměřeného na zpěv a tanec. Program bude zahájen jazykovou animací. Vyvrcholením celého slavnostního aktu bude zdobení stromu pestrobarevnými stuhami, mezi nimiž určitě nebudou chybět barvy vlajek obou našich národů.

Na naší půdě proběhne stejná akce dne 05.05.2017. Čeká nás nelehký úkol, ale věříme, že ho zdárně zvládneme.

Mgr. Miroslava Šebestová

Klasse 9M - Herr Schreiner Christian