OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

26.05.2017 se vypravilo časně ráno 41 žáků 1.- 5.r. naší školy do partnerského města Schönsee, kam jsme byli pozváni na „Den her“.

Děti doprovázeli nejen pedagogové, ale i zástupci SRPŠ při ZŠ Poběžovice, neboť finanční podpora na tuto akci plynula i z tohoto sdružení.

Pro žáky a žákyně 1. stupně, kteří se dobrovolně učili letos německému jazyku, se stal výlet za hranice naší země vlastně odměnou za jejich celoroční zájem o jazyk. Řady těchto dětí byly posíleny i o žáčky dramatického kroužku, neboť jejich úkolem bylo obohatit celé dopoledne o kulturní program začleněný do projektu „Pestrobarevné jaro“, jež byl plánován zcela na závěr Dne her.

V autobusu  měl každý z nás již v rukou účastnickou kartu v různých barvách, abychom rychleji našli v partnerské škole pomocníka do družstva pro naše dopolední zábavné „zápolení“

Srdečné přivítání ze stran vedení obou škol netrvalo dlouho a my se hned rozběhli po 12 stanovištích, kde jsme prověřovali odhad, obratnost, pozornost, paměť, rychlost, přesnost, trpělivost, vyzkoušeli si schopnost kolektivně soupeřit jako družstvo mezinárodní, ale současně bojovat i každý sám za sebe. Nasbírané body nám pak přinesly zaslouženou věcnou odměnu a pamětní list.

Během soupeření jsme měli možnost se občerstvit u nepřeberného množství dobrot připravených členy  Rodičovského sdružení školy Schönsee a ochotnými pilnými maminkami našich kamarádů. Malé vydechnutí krátce před polednem nám stačilo k tomu, abychom se společně podíleli na programu složeném z písní, básní, pohádkových scének věnovaných projektu „Pestrobarevné jaro“, do něhož jsme se již  společně se školou Schönsee a Neunburg zapojili před několika týdny u nás.

Mezi čestnými diváky nechyběla ani starostka zdejšího města a zástupkyně Centra Bavaria Bohemia, které společně s Tandemem celý projekt organizačně i finančně zaštiťuje.

Zcela na závěr jsme ozdobili stuhami v barvách vlajek našich zemí strom pod školní budovou, vyfotili se před samotnou školou a rozloučili se se slovy: „ Těšíme se brzy na naše další přátelské setkání a děkujeme za dnešní skvělé dopoledne!“

Poděkování patří všem zúčastněným žákům za jejich aktivitu, ukázněnost a příkladnou reprezentaci naší školy, ale i jejich doprovodu: Mgr. H.Teplé, Mgr. J.Hrabětové, Ing. M. Kabůrkové, Mgr. V.Kožiolové, M. Bedyové, předsedkyni SRPŠ, p. V.Chvalovi, členu SRPŠ při ZŠ Poběžovice za veškerou přípravu celé akce, za ochotu zapojit se s dětmi do činností během celého dopoledne, za skvělou atmosféru, za přátelský přístup k našim kamarádům za hranicemi. 

Společně s nimi se na další spolupráci a podporu těší Mgr. M.Šebestová, koordinátorka partnerských vztahů se školami v zahraničí.