OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Ve čtvrtek 19. září jsme s 9. třídou navštívili SOŠ a SOU v Horšovském Týně. Vyrazili jsme od naší školy v 8:30, když pro nás přijel autobus již se žáky devátých tříd ze ZŠ Klenčí pod Čerchovem. Společně jsme pak přijeli na první zastávku naší exkurze do areálu stavebnin Karpem, kde proběhla prohlídka odborných učeben a pracovišť odborného výcviku. Žáci byli rozděleni do třech skupin (1 dívčí a 2 chlapecké). Dívčí skupina si prošla odborné učebny oboru "Přeškolní a mimoškolní pedagogika" a "Mateřské centrum". Hoši si prohlédli pracoviště OV autodílny a svářečskou školu. Celá prohlídka byla doplněna velmi praktickým slovem ze strany mistrů a odborných pedagogů.

Poté jsme se autobusem přesunuli do areálu školního hospodářství v Horšově. V Penzionu v Oboře nás přivítala paní ředitelka s krátkým slovem, při němž žáci pozorně poslouchali přednášku o jednotlivých oborech školy při čaji a zákusku, které připravili studenti oboru kuchař-číšník. Po menší přestávce byli žáci opět rozděleni, tentokráte do 4 skupin. Každá skupina si prohlédla svářecí dílnu, kde si i naši kluci vyzkoušeli přímo svářet. Dále jsme si prohlédli opravářské dílny, soustružny, malé hospodářské dvory, kde jsme si mohli pohladit a nakrmit krásné koně. Také jsme si přímo prošli školním Penzionem v Oboře, kterým nás provedla jedna ze studentek.

Na konci bylo zřejmé, že všichni žáci byli s exkurzí spokojeni. Někteří byli motivováni a sami mi sdělovali, že by se na jeden z oborů, nejvíce na obor "opravář zemědělských strojů", rádi přihlásili. Někteří byli samozřejmě také nadšeni, především kvůli tomu, že se dopoledne nemuseli učit ve škole :). Zpět do školy jsme dorazili na oběd kolem 12. hodiny. Celkově coby třídní učitel hodnotím tuto exkurzi velmi kladně a je to dobré, že nám byla tato možnost navštívit SOŠ a SOU Horšovský Týn nabídnuta.

Fotografie z exkurze najdete ve fotogalerii.

Mgr. David Vavřík