OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Letos naše škola, stejně jako i v letech předešlých, podpořila Juniorfest – mezinárodní filmový festival pro děti a mládež.

Žáci 1. až 4. ročníku zhlédli v kině Čakan v Domažlicích filmovou projekci norského animovaného filmu Sluník a Ludvík – Mise na Měsíc. Dva kamarádi straka Sluník a ježek Ludvík se vydali na Měsíc. Samozřejmě je cestou čekalo mnoho nástrah. Žákům se film velmi líbil. Prvňáčci byli pochváleni za vzorné chování, namalovali pak při hodině výtvarné výchovy krásné obrázky podle filmu. Dětská porota výkresy hodnotila. Žáci čtvrtého ročníku své dojmy sepsali do slohové práce, některé z anglických titulek využila paní učitelka pro hodinu anglického jazyka.

Žáci 5. ročníku a 6. A zhlédli v loutkovém sále kina Čakan v Domažlicích  projekci  filmu Alfons Třasořitka. Německý film s anglickými titulky a českým překladem do sálu byl velice zajímavý. Na první pohled velmi zábavný, často jsme se zasmáli mnoha vtipným scénám. Na druhý, intenzivní pohled film však pojednával o chlapci, který byl ve škole šikanován. Na hlavní myšlenku filmu jsme navázali druhý den ve škole. Vytvářeli jsme vhodné scénáře, jak pomoci Alfonsovi, aby se ubránil nevhodnému chování ze strany 2 spolužáků. Hovořili jsme o vztazích mezi žáky třídy, jak se chování označovanému jako šikana bránit, jak v případě ohrožení postupovat, kde mohu vyhledat pomoc.

Žáci 6.B, 7. a 8. ročníku si zvolili se svými třídními učitelkami projekci britského filmu s českými titulky 2:hod. Hlavní hrdina Tim se se svými kamarády vloupal do tajné laboratoře, kde spustil nově vynalezený přístroj, jež dokáže odhadnout, kolik času vám zbývá do smrti. Tim se vydává užít si zbývající hodiny života šílenou jízdou Londýnem. Po filmu měli žáci možnost besedovat s autorkou filmu.

Ze všech filmových projekcí se vrátili žáci i pedagogové nadšeni. Opět nám velmi pomohlo zajištění autobusové dopravy společností ČSAD za  finanční podpory Plzeňského kraje. Žáci tedy platili pouze vstupné, nikoli náklady na dopravu.

Vřelé poděkování patří celému týmu Juniorfestu. Již nyní se těšíme na další ročník na podzim roku 2020.

                                                                                                                                              Mgr. Alena Zítková