OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

V pátek 21. 9. 2018 se vypravili žáci 6., 7. a 9. ročníku (8. ročník byl na adaptačním kurzu) na historickou exkurzi do Prahy. Během tohoto krásně prosluněného dne se prošli po Královské cestě, po které projížděli nastávající čeští králové ke korunovaci. Na Pohořelci se k našim dětem a učitelům připojila odborná průvodkyně PhDr. Milada Sekyrková, CSc., která nás celý den provázela a poutavě nám vyprávěla o dějinách, upozorňovala na nejvýznamnější památky a zajímavosti.

 Hlavním cílem se stal samozřejmě Pražský hrad, symbol města a české státnosti, jeden z největších hradních komplexů na světě. Prvním zážitkem pro žáky bylo střídání Hradní stráže u vchodu. Poté následovala návštěva vnitřních objektů. Děti obdivovaly především velkolepost Svatovítské katedrály, prozkoumaly Starý královský palác, sestoupily po Jezdeckých schodech, prošly Zlatou uličku, prohlédly si baziliku sv. Jiří a věž Daliborku. Několikrát se jim naskytl báječný výhled na celé město. Nerudovou ulicí přes Malostranské náměstí a Karlův most pokračovaly směrem ke Staroměstskému a Václavskému náměstí. Cesta to nebyla nijak jednoduchá, neboť se musely prodírat mezi davy zahraničních turistů. Naši výletníci vše perfektně zvládli a přitom stačili pořizovat nezbytné fotografie na památku. Po poslední zastávce a odpočinku u sochy sv. Václava se vydali na cestu domů autobusem.

 Návštěva Prahy byla nejen hezkým výletem, ale i zpestřením vzdělávání našich dětí a připomenutím významného výročí vzniku samostatného Československa.

 

                                                                      Mgr. Božena Kreslová