Úvodní stránka » Nejnovější příspěvky » Lyžařský kurz 2017

V týdnu od 30. ledna do 3. února 2017 se uskutečnil další lyžařský kurz poběžovické školy spolu se Základní školou Blížejov. Z naší školy se zúčastnilo celkem 24 žáků od sedmé do deváté třídy, z čehož bylo 20 lyžařů různého stupně pokročilosti a čtyři snowboardisté. Vedoucím kurzu byl opět Mgr. Luboš Hána a další neméně zdatnou lyžařskou instruktorkou Ivana Steinbergerová.

Na rozdíl od loňska byli žáci ubytováni v hotelu Stella na Špičáku a lyžovali od pondělí do pátku v areálu Špičák. Během týdne byly znát výrazné pokroky v lyžování u všech zúčastněných, což bylo dáno nejen dobrými sněhovými podmínkami. Ty byly ideální zejména první tři dny, kdy se i ukázalo sluníčko. Ve čtvrtek a v pátek se počasí trochu zhoršilo, což ale nebylo nějak kritické.

Doprovodný program byl taktéž zajímavý: žáky navštívil zkušený pracovník horské služby, který si připravil zajímavou přednášku o bezpečnosti chování na horách, lavinovém nebezpečí a rozmarech počasí, i o základech první pomoci. Ve středu se děti vypravily na turistický výlet do Železné Rudy, pro mnohé zpestřený návštěvou cukrárny. Po večerech čas příjemně ubíhal u kulečníku, stolního fotbálku, karet, ale i veselých her typu navlékání ponožek na rychlost. Celkově se kurz vydařil, obešel se bez zranění a žáci byli spokojení a plní zážitků