OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Jako každý rok se naše škola zúčastnila spolu se ZŠ Blížejov zimního výcvikového kurzu, který probíhal ve dnech 4.2. – 8.2. 2019 na Špičáku. Kurz byl součástí školního vzdělávacího programu pro žáky 7. třídy, ale účastnilo se ho i děti z 9. třídy. Výcvik probíhal na sjezdových lyžích.

            Celý týden bylo nádherné počasí, které jsme za ty léta, co jezdíme, nezažili. V pondělí jsme začínali s dětmi lyžovat odpoledne a první nezdary na lyžích byly zklamáním, ale další dny už děti přicházely na správnou techniku i ovládání lyží a nadšení se dostavilo. V úterý k nám zavítal do hotelu člen horské služby, kde dětem povídal o bezpečnosti na horách, rizikách a důsledcích. Ve středu jsme lyžovali dopoledne a odpoledne jsme šli na procházku do Železné Rudy. Zbytek dnů jsme lyžovali bez úrazu a v pátek jsme všichni šťastně odjížděli do Poběžovic. Celkem bylo na kurzu 21 dětí a 3 učitelé.

Mgr. Luboš Hána