OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Žáci z 1. až 3. třídy se 23. září účastnili projektu Ministerstva zemědělství, do kterého se již zapojilo více než 500 mateřských  a základních škol. Jak název napovídá, byla řeč o medu jako potravině i léku, o včelách a také o zdravém životním stylu.

Výukový program „Medové snídaně“  představil žákům včely jako zajímavé živé tvory, objasnil jejich význam pro přírodu i život člověka. Lektorka Mgr. Alena Machová, zkušená včelařka, zábavnou interaktivní formou za pomoci herních aktivit přiblížila žákům práci včelařů i práci včel. Zařazené soutěžní otázky se sladkou odměnou zvyšovaly pozornost žáků a touhu dozvědět se něco nového. Lektorka ocenila zájem dětí o včely, jejich velmi aktivní zapojení a nemalé znalosti. Nejmladší žáci by vám teď dokázali říci, kde a jak vzniká med, jak se ochránit před včelou, která vlétne do třídy, a jak postupovat při bodnutí včelou. Můžete se jich zeptat, co udělat se včelou ve vlasech, a na další zajímavosti ze života včel.

Program trval v každé třídě 45 min a byl pro žáky zdarma. Přímá ochutnávka sice z důvodů hygienických opatření neproběhla, ale všichni žáci si domů odnesli malou skleničku medu a několik drobných dárků.

Zajímavá návštěva odbornice na včely ve výuce se uskutečnila v rámci plánu enviromentální výchovy, byla pro žáky příjemným zpestřením středečního dopoledne a přispěla k rozšíření učiva o přírodě v rámci prvouky.

Fotografie naleznete v naší fotogalerii.

 

                                                                      Mgr. Hana Teplá