OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

K tradicím Mikuláše se připojuje naše škola každý rok. Žáci 9.ročníku vždy připraví velkou čertí skupinu spolu s Mikulášem a několika anděly. Tak tomu bylo i letos, ve čtvrtek 5.prosince, kdy pekelníci opustili své ohnivé peklo a zamířili přímo k nám do školy, do všech tříd 1.stupně. Tam už čekali bojácní hříšníci a vystrašená očka měli i ti hodní. Pekelná kniha hříchů pravdivě odhalila, kdo se provinil a jak zlobil, či neposlouchal. A tak se strašilo, přednášelo, trochu i plakalo, slibovalo a nadělovalo. Největší zlobiči obdrželi od čertů opravdové uhlí a brambory. Ti tedy koukali! Nakonec andělé potěšili adventním kalendářem úplně všechny.

Poděkování za zpestření výuky patří jak žákům 9.třídy s p.uč.D.Vavříkem, kteří se pak vydali do MŠ a DPS, tak i SRPŠ za zakoupení kalendářů.

Po nadílce se celý 1.stupeň přesunul do kina, kde byla připravena hodinová pohádka v podání herců CziDivadla z Prahy O PRINCEZNĚ, LUCIÁŠOVI A MAKOVÝCH BUCHTÁCH.

Poutavý příběh vyprávěl o princezně Albertině, která by se ráda vdávala a o čertovi Luciášovi, vrchním správci pekelného nepořádku, který si hledal nevěstu. Děti byly svědkem toho, co se všechno stalo, když se spolu setkali a dostali se do pekla, kde samozřejmě zůstat nechtěli.

Malí diváci se nechali unášet dějem klasické pohádky a dokázali velmi živě reagovat. Výpravná scéna, rekvizity, písničky a neobvyklá zápletka je velmi pobavila. V roli čerta Luciáše jsme viděli Bronislava Kotiše a hlas Belzebuba ztvárnil Miroslav Táborský.

Poděkování náleží MěÚ Poběžovice za finanční příspěvek, díky němuž se pohádka mohla uskutečnit. Všichni jsme odcházeli s příjemným divadelním zážitkem. Ve škole pak děti ještě obdržely malý balíček ve školní jídelně.

V předvánočním čase na nás ještě čeká street dance, florbalový turnaj a vánoční besídky.

                                                          Mgr.Hana Teplá, koordinátorka 1.st.