OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

5. prosinec je na Základní škole v Poběžovicích tradičně spojen s mikulášskou nadílkou. Ani letos tomu nebylo jinak.

Žáci 9. ročníku se ve spolupráci s třídní učitelkou, vedením školy a předsedkyní SRPŠ ujali již koncem listopadu potřebných příprav a rozdělení rolí.

A tak 5. prosince krátce po 8. hodině zvonil po chodbách zvoneček a byl slyšet  z horních pater budovy rachot řetězů.

To se Mikuláš v doprovodu dvou andělů a dostatečného množství čertů vypravil postupně na návštěvu mezi žáky a učitele 1.- 5. ročníku, aby pochválil a obdaroval ty nejhodnější a nejsnaživější žáčky adventním kalendářem, aby pohrozil těm, kteří mají problémy v chování a ve školní práci a nakonec ty, kteří se řadí mezi „ třídní záškodníky“, ty sebrali čerti do pytle a odnesli do pekla.

Krátce před polednem se sv. Mikuláš v doprovodu celé družiny vydal Poběžovicemi do místní školky, kde ho mile překvapili všichni přítomní veselými písničkami i řadou kratičkých říkanek. Tamější čertíci si na závěr zatančili s našimi čerty „pekelné kolečko“, nikoho neodnesli a všichni společně putovali jen o kousíček dál, do Domu seniorů. Každé ze dveří se rychle otevřely a tvář místních obyvatel se rozzářila radostí z tak milé návštěvy. Mikuláš všechny obdaroval několika dárečky a sám neodešel s prázdnou.

Po návratu do školy poděkoval v doprovodu třídní učitelky všem pomocníkům za podporu a SRPŠ děkuje touto cestou za adventní kalendáře pro všechny žáky naší školy.

Věříme, že přítomnost Mikuláše a jeho doprovodu se bude opakovat i v roce příštím.                              

                                                                                           Mgr. M.Šebestová