OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

V březnu proběhl na naší škole již 8.ročník přípravného kurzu pro budoucí prvňáčky-Miniškolička. Je každoročně zaměřen na rozvoj schopností a dovedností, které jsou pro nástup do 1.třídy podstatné. Letos možnost navštěvovat školu „nanečisto“ využilo celkem 17 předškoláků, kteří se přihlásili na základě spolupráce  s Mateřskou školou v Poběžovicích a Novém Kramolíně. Společná setkání proběhla ještě před zápisem do 1.třídy - 14.3., 21.3. a 28.3. ve stávající 1.třídě vždy od 16 do 17.30 hodin s paní učitelkou a asistentkou pedagoga.

         Děti se seznámily s prostředím školy a se způsobem práce v opravdové školní třídě. Obsahem lekcí byly seznamovací hry, hry pro rozvoj paměti, postřehu a pozornosti, grafomotorické cviky pro uvolnění ruky a správné držení tužky, hry s čísly, počítání do pěti, základní geometrické tvary a pohybové chvilky.  Děti se        s velkou chutí zapojovaly do činností, které byly zaměřeny na posílení rytmu, na rozvoj zrakového a sluchového vnímání, na hláskovou a slabičnou stavbu slov, na správnou výslovnost a znalost barev. Jednotlivé aktivity probíhaly hravou formou za pomoci pestrých metod a pomůcek, a také  interaktivní tabule, kterou děti ovládaly velmi dobře. Své znalosti a zručnost budoucí školáci zúročili při všech aktivitách i pracovních listech. Učit se ve školním prostředí je velmi bavilo a většina přistupovala k nabízeným  činnostem s velkým zájmem.

         Slavnostní zakončení a předání pochvalných listů a drobných dárků proběhlo 28.března po skončení poslední lekce za účasti rodičů, kterým byla nabídnuta konzultace ohledně zapojení dítěte do přípravy na školu v průběhu Miniškoličky, případně možnosti odkladu školní docházky.

         Přípravného kurzu, jehož fotografie najdete na stránkách školy, se zúčastnili: P.Vejvančický, J.Chvojková, M.Pittner, N.Malíková, Š.Hlavsa, L.Helebrantová, B.J.Blatská, R.Kühn, L.Ferková, K.Reitharová, N.Karlová, L.Pukyová, D.Stróž, P.Langová, K.E.Kačalová, L.Kučera a K.Ferko.

         Přejeme všem, kteří se po prázdninách stanou skutečnými školáky, aby se jim ve škole líbilo a aby byl jejich 1.školní rok spojen jen se samými příjemnými zážitky.

                                                  

                                                                                                                                                                                        Mgr. Hana Teplá, lektorka kurzu