OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

V úterý 22. 01. 2019 jsme se se 128 žáky školy vydali třemi autobusy do Domažlic. V sále MKS nás čekalo hudebně taneční divadlo na motivy  animované pohádky Walta Disneye Kráska a zvíře, který připravili v režii Václavy Brettschneiderové žáci ZUŠ Domažlice. O hudební doprovod se postaral orchestr ZUŠ a bicí ansámbl TEP, zpívali žáci a žákyně pěveckého oddělení a v roli herců a tanečníků účinkovali žáci a žákyně tanečního oboru ZUŠ a spolek přátel tanečního oboru ZUŠ.

Usadili jsme se a v 9 hodin začalo úchvatné představení. Nevěděli jsme, co sledovat dříve: děj – tanečníky a herce? Hru na hudební nástroje pod taktovkou dirigenta? Zaposlouchat se do zvuků bubnů bicího ansámblu TEP?

Po uplynutí 60 minut nám bylo líto, že muzikál dospěl do svého závěru.

Představení bylo ve své repríze, neboť premiéra proběhla již v květnu 2018 pro veřejnost a základní školy z Domažlic, naprosto úchvatné. Žáci pozorně sledovali,  byli zaujati příběhem, hudbou i tancem. Velice nás zaujala forma zpracování a ocenili jsme množství všech, kteří byli zaangažováni do přípravy celého projektu.

                                                                      

Mgr. A. Zítková, třídní učitelka 4. ročníku