OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Ve středu 20. 3. 2019 nás na ZŠ navštívila paní Kateřina Cirkovská, členka týmu Kynologického servisu, s programem "Náš les a jeho obyvatelé". Nejdříve s dětmi probrala základní rozdělení lesů na jehličnaté, listnaté a smíšené. Poté jim představila některé jejich konkrétní zástupce a společně s dětmi hledala, jak tyto zástupce od sebe rozpoznat. Děti poznávaly stromy za pomoci obrázků, ale především rekvizit (reálné části stromů, dřevěná polínka, kůra, listy, jehličí, plody, různé větvičky, šišky, atd.). Poté byla představena zvířata, která  žijí v lese a která mohou děti potkat. Paní Cirkovská několikrát pustila reálný zvuk různých zvířat a úkolem dětí bylo uhodnout, o která zvířata se jedná. Nebyla vynechána ani prevence a to v podobě rad, jak se chránit při setkání s divokou zvěří v našich lesích.

Program „Náš les a jeho obyvatelé“ absolvovali žáci od 1. do 5.třídy. Všichni byli velmi aktivní, dotazovali se, velký zájem projevovali zejména o zvířata žijící v lese.

Bc. Miloslava Pekárová