OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

I v letošním roce proběhly v domažlickém okrese pravidelné soutěže v matematických a logických schopnostech: Matematický klokan, Pythagoriáda a Matematická olympiáda.

Matematického klokana si zkusily počítat takřka všechny děti ze školy, v nejmladší kategorii „Cvrček“ se nejlépe umístili Ondřej Dufek, Zbyněk Prančl a Magdaléna Lazarová. Mezi dětmi ze 4. a 5. tříd v kategorii „Klokánek“ dosáhli nejlepších výsledků Matyáš Tanko a Sabina Pittnerová z páté třídy, oba se shodným počtem 81 bodů, a Václav Seidl ze čtvrté třídy se 72 body. V kategorii „Benjamín“ (žáci 6. a 7. tříd) se stali nejlepšími řešiteli sedmáci Klára Zítková s 69 body, Jan Kocián s 68 body a Lukáš Ticháček s 57 body. A konečně v kategorii „Kadet“ dosáhli nejlepších výsledků Karek Kubale z 8. třídy s 89 body, Martin Záhoř z 9. třídy s 80 body a Barbora Řezáčová z 8. třídy se 77 body.

Z každého ročníku od 5. do 8. třídy se několik žáků zúčastnilo také školního kola Pythagoriády. Jediným úspěšným řešitelem se stal Karel Kubale, který získal 12 bodů a postoupil tak do okresního kola. To se bude konat v Domažlicích 18. května.

Matematickou olympiádu počítali žáci doma. Zkusili si ji jen osvědčení počtáři: Klára Zítková ze 7. třídy a osmáci Karel Kubale, Bára Řezáčová a Jana Nemergutová. I v této soutěži se stal jediným úspěšným řešitelem Karel Kubale z 8. třídy se ziskem 12 bodů z domácího kola. 4. dubna se pak vypravil do Domažlic, aby naší školu reprezentoval v okresním kole. Výsledkem bylo krásné páté místo, a to se ztrátou pouhého jednoho bodu za třetím místem. Všem zúčastněným děkujeme, Karlovi gratulujeme a přejeme hodně zdaru při řešení květnové Pythagoriády.

Mgr. Alena Solničková