OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » Nejnovější příspěvky » Návštěva v mateřské škole

            Od září se naši prvňáčci zapojili úspěšně do nejrůznějších akcí, které jsou součástí výchovně vzdělávacího procesu. Podnikli jsme společně malé výlety do Domažlic na film Vzhůru a daleko v rámci Juniorfestu a na muzikál Kráska a zvíře. Připravili jsme spolu s rodiči bohatý vánoční jarmark a navštívili jsme vánoční program v místním kině. Prožili jsme několik projektových vyučovacích dnů a zavítali k nám do třídy i Mikuláš se svou družinou.

            Do plánu 1.třídy patří také spolupráce s mateřskou školou, která spočívá ve vzájemných návštěvách. Letos jsme přijali pozvání 5.února. Do MŠ jsme se vydali v dopoledních hodinách a celý pobyt jsme věnovali svým kamarádům i sourozencům. Úvodní dvě písničky si pro nás připravili v jednom ze čtyř oddělení, kde právě probírali zimu. Ve svých rukou jsme svírali opravdové první vysvědčení, které se pyšnilo většinou samými jedničkami, jimiž jsme potěšili i paní učitelky ze školky. Postupně jsme prošli všechna oddělení a zapojili se do hraní, povídání i malování. Kluci se vyžívali u pracovního stolku s nářadím. Na chvíli jsme se mohli vrátit do období, které nás teprve na školu připravovalo. Nyní už jsme opravdoví školáci a pilně se učime číst, psát a počítat.

            V závěru milého setkání jsme pozvali předškoláky na miniškoličku a na zápis do 1.třídy. Už se těší také k nám do 1.třídy, kam se vydají koncem školního roku.

Mgr. Hana Teplá