OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

            Od září se naši prvňáčci zapojili úspěšně do nejrůznějších akcí, které jsou součástí výchovně vzdělávacího procesu. Podnikli jsme společně malé výlety do Domažlic na film Vzhůru a daleko v rámci Juniorfestu a na muzikál Kráska a zvíře. Připravili jsme spolu s rodiči bohatý vánoční jarmark a navštívili jsme vánoční program v místním kině. Prožili jsme několik projektových vyučovacích dnů a zavítali k nám do třídy i Mikuláš se svou družinou.

            Do plánu 1.třídy patří také spolupráce s mateřskou školou, která spočívá ve vzájemných návštěvách. Letos jsme přijali pozvání 5.února. Do MŠ jsme se vydali v dopoledních hodinách a celý pobyt jsme věnovali svým kamarádům i sourozencům. Úvodní dvě písničky si pro nás připravili v jednom ze čtyř oddělení, kde právě probírali zimu. Ve svých rukou jsme svírali opravdové první vysvědčení, které se pyšnilo většinou samými jedničkami, jimiž jsme potěšili i paní učitelky ze školky. Postupně jsme prošli všechna oddělení a zapojili se do hraní, povídání i malování. Kluci se vyžívali u pracovního stolku s nářadím. Na chvíli jsme se mohli vrátit do období, které nás teprve na školu připravovalo. Nyní už jsme opravdoví školáci a pilně se učime číst, psát a počítat.

            V závěru milého setkání jsme pozvali předškoláky na miniškoličku a na zápis do 1.třídy. Už se těší také k nám do 1.třídy, kam se vydají koncem školního roku.

Mgr. Hana Teplá