Úvodní stránka » Nejnovější příspěvky » Navštívila nás E–Liška

Ve čtvrtek, 24.listopadu, přijel do naší školy pan Pavel Wolejník ze vzdělávací a zážitkové společnosti Falcopredonum v Krušných horách a společně s ním Mia, osmiměsíční ochočené mládě lišky obecné. Výukový program proběhl ve třídě hudební výchovy. Zúčastnilii se ho žáci první třídy, druhých tříd, páté a osmé třídy a přišly také děti z mateřské školy. Žáci se dozvěděli o životě divokých lišek v souvislosti s vlivem člověka na krajinu. Mia je na děti zvyklá, volně mezi nimi běhala a mohly si ji také pohladit. Je očkovaná a pravidelné veterinární prohlídky vylučují jakékoli onemocnění.

          Mia se dětem moc líbila. Pan Wolejník měl připravené velmi zajímavé povídání, nejen o liškách, doplněné hádankami a drobnými úkoly, které děti bavily.

          Společnost Falcopredonum se sídlem v Litvínově působí v Krušných horách od roku 2010 a zabývá se nejen aktivní ochranou přírody, ale také nabízí školám vzdělávací programy se snahou vzbudit v žácích zájem o naši přírodu. V loňském školním roce se naši druháčci zapojili do soutěže Lovci nebes. Navštívili oboru v Otově a přinesli  zvířátkům dárky v podobě zrn kukuřice, pšenice, dále jablíčka, kaštany, bukvice, rohlíky a šípky.

          Společnost organizuje také pobyty v Krušných horách. Tam se děti seznámí nejen s přírodou a historií Krušných hor, ale dozvědí se mnoho o dravcích a sovách, kteří zde žijí.