OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Závěr školního roku patří vždy  výletům. Výjimkou nebyl ani 21.5.2019.

Žáci Základní školy Poběžovice, ti nejstarší, se vydali společně s partnerskou školou Oberviechtach do města Norimberk.

Tento výlet byl pro děti z obou stran hranice vlastně za zásluhy: žáci 5. a 7. r. tamější školy se s učitelkami naší školy  dobrovolně učí jazyku českému a ti nejstarší ze ZŠ Poběžovice neměli dosud možnost vycestovat společně s třídní učitelkou za partnery do Německa a ověřit si znalost němčiny, kterou se učí 3 hodiny týdně již druhým rokem.

V brzkých ranních hodinách jsme se vydali za deštivého počasí směrem na Oberviechtach, kde přistoupilo celkem 23 žáků a jejich učitelé a plně naložený autobus s 56 cestujícími zamířil do cíle, kterým bylo město Norimberk. Do programu jsme zařadili prohlídku náměstí s netradiční kašnou, nechyběl ani orloj s Karlem IV. uprostřed, neopomenuli jsme sepětí města s českými dějinami a jejich osobnostmi, zhlédli jsme vnitřní prostory císařského hradu s průvodcem a závěr patřil návštěvě Dopravního muzea Deutsche Bahn, kde jsme měli možnost seznámit se podrobně s vývojem železnice do současné doby.

Všichni účastníci zvládli celý program bez problémů a ve večerních hodinách se šťastně navrátili do svých domovů.

Mgr. Miroslava Šebestová a Mgr. Jaroslava Kapicová děkují touto cestou vedení obou škol za to, že projevují zájem o partnerství a již mnoho let je podporují.          

M. Šebestová