OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

ZŠ Poběžovice našla před 11 lety prostřednictvím projektu Comenius nového partnera v zahraničí, v rakouské obci Peilstein.

Po absolvování dvou těchto projektů jsme se v roce 2012 rozhodli, že budeme ve spolupráci obou škol nadále pokračovat. Zvolili jsme cestu výměnného pobytu našich a rakouských žáků přímo v rodinách s tím, že o program během dne se vždy postarají pedagogové ve spolupráci všech, kteří nám chtějí pomoci.

Velkou radost máme z toho, že jsme našli podporu nejen v žácích naší školy, ale především v jejich rodičích, kteří se během výměnného pobytu rakouských žáků u nás plně angažují a postarají se nejen o ubytování pod vlastní střechou, ale jsou ochotni  připravit i hodnotné pohoštění na daný večer. Za to jim patří velký dík. Konkrétně se jedná o žáky současné 7. třídy, kteří již 3. rokem plně spolupracují a našli v této zemi své kamarády, ztratili ostych, zábrany a nevidí žádný problém v tom, že jazyk rakouských přátel tak, jak by potřebovali, neovládají.

Na vlastní oči jsme se o tom přesvědčily s kolegyní Jaroslavou Kapicovou ve dnech

14.- 15.15. 2019 během dvoudenního výměnného pobytu v rakouské obci Peilstein.

Žáci byli sice rádi, že nás mají nablízku, ale do všeho se aktivně zapojili, ustáli i špatné počasí, zvládli náročnou túru do výše 1077m, prokázali sportovní zdatnost a zapojili se ochotně i do ruční práce. Pobyt v rodinách u kamarádů, které už znají lépe než my, vzali jako samozřejmost. Velice nás to těší a srdečně za to děkujeme. Věříme, že za podpory nás všech půjdeme touto dosud započatou cestou úspěšně dále.

                                                                                                                                                                                                                                   

                                                                                                                                                                                                                                          Mgr. M.Šebestová