OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Projekt „Pestrobarevné jaro“ s partnerskou školou města Neunburg v. Wald

 

Druhý letošní společný projekt „Pestrobarevné jaro“ zrealizovali žáci a pedagogové naší základní školy společně se svými bavorskými partnery  Mittelschule města Neunburg v. Wald dne 03.04.2017.

Za účasti řady významných politických i kulturních osobností z obou stran hranice, ale i zástupců českých a bavorských škol,  jsme svůj dopolední program zahájili jazykovou animací, během níž jsme představili oba jazyky, jež se učíme. Po ní následovalo srdečné přivítání všech zúčastněných ředitelkou školy Irene Träxler.

A pak už se programu ujali žáci obou partnerských škol v zastoupení naší 8. třídy a tamější M9. „Hlavní slovo“ měly písně a klasický chodský tanec, v němž nechyběly samozřejmě chodské a bavorské kroje. Stranou nezůstaly v chodském kolečku ani naše paní učitelky, Mgr. Marie Pittnerová, Mgr. Jana Vicianová, bez níž bychom nezvládli hudební vystoupení, a Mgr. Miroslava Šebestová, která se postarala organizačně o daný projekt. Program společně s námi připravila i kolegyně Mgr. Vladimíra Kožiolová. Český jazyk zněl vícekrát než jazyk partnera, ale na tvářích zúčastněných nebylo patrno, že jim neporozumění vadí, ba naopak, písně a tanec jejich tváře rozjasnily.

Hlavním aktem programu bylo zdobení dvou stromů v prostorách školního areálu stuhami v barvách vlajek obou zemí. Osvětlení celé akce se ujali zástupci Centra Bavaria Bohemia z města Schönsee, kteří  program organizačně i finančně zaštiťují.

Zástupci z řad dětí i učitelů obou škol, ale i jejich vedení, se daného úkolu, zdobení stromů, zhostili se vší zodpovědností, s ochotou a s chutí.

Za vzorně vykonanou práci obdrželi zaslouženou odměnu: všichni byli pozváni i se zúčastněnými hosty na bohatý raut v prostorách školní auly, během něhož měli možnost si v klidu popovídat a sdělit dojmy z celého dopoledne.

Poděkování za realizaci programu patří specielně ještě jednomu žáku naší školy, Štěpánu Krutinovi, jehož houslový doprovod výrazně obohatil náš hudební program a doslova zatajil dech nám i hostům.

Jsme rádi, že nás přišel podpořit i ředitel školy, Ing. Petr Lehner společně se starostou Poběžovic, Mgr. Hynkem Říhou.

Na fotogalerii naší ZŠ si budeme všichni moci připomenout opět jednu událost, která obě partnerské školy nenásilnou formou vhodně sblížila.

Fotografie z této akce naleznete v naší fotogalerii.

                                                                            Mgr. Miroslava Šebestová