OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Na den 21. 3. připadá každý rok Světový den Downova syndromu. Toto datum není vybráno náhodně. Downův syndrom se totiž vyznačuje jedním přebývajícím chromozomem 21. Někdy se také označuje tento syndrom jako trizomie 21. chromozomu. Normálně máme každý tyto chromozomy dva, osoby s Downovým syndromem mají tři – tedy 3 chromozomy 21. Symbolem pro podporu tohoto dne jsou barevné ponožky, ty totiž svým tvarem patami k sobě připomínají tvar chromozomů.

Naše škola se 21. března 2019 připojila k ponožkovému dni. Žáci byli seznámeni s tím, co je Downův syndrom, jak se projevuje, jak tyto děti žijí, svoji podporu jim vyjádřili tím, že si „vzali na každou nožku jinou ponožku“. K našemu ponožkovému nápadu se přidala i poběžovická mateřská škola. Její žáčci barevné ponožky nejen obuli, ale i vesele výtvarně ztvárnili. Školní i školkové veselé nožky si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

                                                                                                                                                                                                   Mgr. Marie Pittnerová