OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

16. říjen je tradičně připomínán u nás jako Havelské posvícení spojené s pečenou kachnou, zelím, knedlíky a chodskými koláči.

Tradice dodržují i naši sousedé v Bavorsku, a tak jsme společně se žáky 9.r. zavítali dne 22.10.2018 na partnerskou školu Neunburg v. Wald, kde probíhalo celé dopoledne ve znamení „ Kirchweih“, česky „ Posvícení“.

Všichni žáci tamější školy včetně našich měli společně se zaměstnanci školy opravdu co dělat: v každé třídě probíhala nějaká aktivita spojená s tradicemi tohoto dne, žáci natáčeli videa, tradice byla připomínána i přípravou májky se symboly školy, s pečením koblih a jablečného závinu i koláče, s přípravou květinových dekorací a samozřejmě i se zábavou pro hochy ve formě pětiboje a se soutěžemi zaměřenými na rychlost, pohotovost, sílu, přesnost, trpělivost a nápaditost. Velkou radost jsme prožívali z vítězství našich hochů i nad samotnými učiteli v závěru pětiboje.

V programu nechyběla ani pozdravná slova ředitelky školy, starosty města a čestných hostů.

O kulturní vystoupení se postarali žáci jednotlivých tříd společně s učiteli, ale nechyběli v něm ani naši nejstarší- žáci 9. ročníku. V chodském kroji bravurně zvládli  chodské kolečko, které nadchlo všechny účastníky, takže na závěr jsme si je zatančili všichni společně.

Dík za skvělou choreografii náleží p. uč. J.Vicianové.

Nabiti novými znalostmi, vědomostmi, poznatky a nezapomenutelnými zážitky jsme se krátce po poledni vraceli naprosto spokojeni zase domů.

Pevně doufáme, že elán, chuť a vstřícnost spolupracovat vydrží našim žákům nadále.

                                                                           Mgr. Miroslava Šebestová