OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Dne 12.11.2018 se zapojila devítičlenná skupina žáků 7.r. naší školy společně s 11 žáky partnerské školy Neunburg v.Wald do projektu STOP-MOTION organizovaného CeBB Schönsee a finančně podpořeného ze zdrojů EU. Zúčastnění žáci načerpali dostatek zkušeností již během týdenního pobytu obou tříd v zařízení Jugendbildungsstätte ve městě Waldmünchen. Byli proto vhodně motivováni a velmi se na toto dopoledne těšili.

Po krátkém přivítání tamějším třídním učitelem Christianem Schreinerem jsme se s odborníkem specializovaným na mediální výchovu pustili ihned do práce. Čtyřčlenné skupinky složené vždy ze dvou žáků českých a dvou bavorských prodiskutovaly nejdříve, se kterými předměty budou pracovat, zda budou všechny v pohybu, čeho chtějí na závěr dosáhnout, rozdělily si konkrétně jednotlivé role a úkoly a začalo se fotit, natáčet, oživovat předměty na základě fantazie a nápadů, podkládat děj hudbou a zpestřovat ho různými zvuky, aniž by si kdokoliv uvědomoval, že pracuje s mnoha novými přístroji typickými pro mediální výchovu. Po vzájemné kontrole přítomného odborníka stačilo jen vše zkompletovat a nastala dlouho očekávaná prezentace jednotlivých skupin, která probíhala překvapivě ve třech jazycích- v angličtině, němčině i češtině. Všem se dařilo, každý měl radost z dosažené práce a obdivoval to, co dokázali jinak úspěšně zvládnout ostatní.

Odměnou pro nás všechny bylo chutné pohoštění připravené opět z prostředků poskytnutých CeBB, ale i společné veselé foto a slib, že naše dosud vydařená spolupráce a opravdové přátelství budou dále pokračovat.                   

Mgr. M.Šebestová