OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Ve čtvrtek 24. 01. 2019 nás na ZŠ opět navštívila Mgr. Dagmar Brožová, mluvčí Policie ČR v Domažlicích a realizátorka preventivních programů tentokrát v doprovodu 2 psovodů a jejich čtyřnohých pomocníků. Byli nám předvedeni dva dospělí cvičení psi v akci při vyhledávání drog a v akci při zadržení agresivního jedince. Při práci psovoda s jeho psem jsme sledovali naprostou souhru a okamžitou reakci psa na pokyn svého pána – sedni, lehni, hledej…. Za hračku, tenisový míček, splnil pes vše, co policistovi „na očích viděl“. Důležitým pokynem pro žáky před předvedením psů bylo dodržení naprosto klidného a tichého chování z jejich strany. Součástí následné ukázky bylo předvedení dvou štěňat, která právě procházejí cíleně zaměřeným výcvikem. Dle slov psovodů jsme byli první škola, kterou štěňata navštívila. Děti si mohly štěňátka pohladit, předat jim pamlsky.  Žáci byli z mláďat nadšeni a psovodi naopak děkovali, že mohli vzít štěňata mezi více lidí a návštěvu tak zahrnout do tréninku. Dozvěděli jsme se, že štěňata jsou postupně cíleně cvičena k určitým činnostem dle svých schopností – na vyhledávání drog, vyhledávání osob, vyhledávání těkavých látek… Žáci byli aktivní, dotazovali se psovodů, např. o kolik psů pečují, zda je vozí s sebou na dovolenou, kde je nyní nejbližší chovná stanice? Psovodi také položili žákům několik otázek, žáci uměli správně odpovídat a prokazovali tím své znalosti ohledně chovu zvířat.

Preventivní program absolvovali žáci 3. r., 4. r., 5. A a 5. B. V nejbližších dnech, dle časových možností, se na návštěvu psovodů mohou těšit ještě žáci 1., 2. , 6. a 7. ročníku.

 Mgr. Alena Zítková, metodik prevence