OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Exkurze 9. třídy v rámci Dne otevřených dveří na Střední zdravotnické škole v Domažlicích

Ve středu 13. listopadu jsme se stali „Na den zdravotní sestřičkou“, jak se jmenoval připravený program v rámci DNE OTEVŘENÝCH DVEŘÍ na SZŠ v Domažlicích. Tyto dny slouží k tomu, aby se žáci 9. tříd mohli seznámit třeba se svým budoucím studiem a následně i povoláním.

Devátá třída tedy vyrazila spolu s deváťáky z Horšovského Týna v dopoledních hodinách na Střední zdravotnickou školu do Domažlic, kde nás čekalo několik zdravotnických stanovišť týkajících se veškeré práce zdravotníka, lékaře či záchranáře. Žáci si tedy mohli na jednom ze stanovišť na figuríně vyzkoušet laparoskopickou operaci břicha (viz obrázek níže), odebrat krev nebo aplikovat inzulín. Na dalších stanovištích poskytla škola vyučování psycholožky o zásadách zdravé komunikace, dále rozšířenou první pomoc, specifika péče o seniory a handicapované nebo přednášku o antikoncepci a prevenci pohlavně přenosných chorob. 

Jako tečka na závěr na nás čekalo občerstvení v podobě obložené bagety, pití a ochutnávka různých dobrot ze zdravé výživy. Moc děkujeme SZŠ Domažlice za výborně připravený program. Příště zas!

Mgr. David Vavřík, Ivana Konopíková