OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Ani v letošním roce nezůstali oba vyučující českého jazyka, Mgr. David Vavřík společně s Mgr. Miroslavou Šebestovou, stranou dění ohledně školního kola olympiády v českém jazyce.

Již v listopadu informovali žáky 8. a 9. ročníků o průběhu a formě zpracování a vybídli je k tomu, aby se osobně zúčastnili.

Termín byl stanoven na 3. prosinec a 8. ročník se pokusil v plném počtu, tj. 29 žáků, o splnění velmi náročných úkolů části 1., převážně gramatické, někteří se pustili i do části slohové. Z 9. ročníku to bylo žáků 9 z celkového počtu 21 ve třídě.

Po vyhodnocení nedosáhl samozřejmě nikdo plného počtu bodů= 60.

Žáci 8. ročníku měli velké problémy již jen s částí gramatickou a slohovou někteří nezvládli z hlediska požadavků v zadání.

9. ročník měl problémy obdobné, ale přesto lze kladně hodnotit Vítka Smolakowova za 43 úspěšných bodů, dále Karolínu Beerovou za celkových 40 bodů a Ester Reitharovou s Martinou Kostrhounovou za úspěšných 38 bodů.

O účasti v kole okresním, 1 nebo 2 žáků maximálně, rozhodne vyučující českého jazyka 9. ročníku i po vzájemné dohodě s nejúspěšnějšími jedinci.

Každým rokem jsou úkoly již ve školních kolech velmi náročné a jen málo související s obsahem učiva daných ročníků 2. stupně základní školy, ale je třeba se o ně pokusit a vyzkoušet si, co bez problémů zvládneme a v čem je třeba se ještě zdokonalit, na co se zaměřit, co se navíc naučit.       

Mgr. M.Šebestová