OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Nedílnou součástí práce pedagogů vyučujících mateřský jazyk na ZŠ Poběžovice je každým rokem třídní kolo v recitaci.  Ti nejlepší jsou pak reprezentanty třídy ve školním kole.

Recitační soutěž proběhla v letošním školním roce dne 2.5.2019 v dopoledních hodinách a byla rozdělena stejně jako v roce minulém do tří kategorií:

  1. kategorie= 1. – 3. třída
  2. kategorie= 4.-6. třída
  3. kategorie= 7.- 9. třída

  1. kategorii reprezentovalo celkem 15 žáků, 2. kategorii 20 žáků a 3. kategorii 7 žáků.

V porotě zasedla jako vzácný host vedoucí MKIS Poběžovice, Dominika  Adamcová a společně s ní zástupkyně ředitele školy, Mgr. Marie Pittnerová. Nechyběla samozřejmě ani předsedkyně SRPŠ, Michaela Bedyová, která se postarala i za podpory sponzorů o ceny pro ty nejlepší.

Všichni soutěžící nás zaujali nejen svým výběrem básní, samotnou recitací, ale i rekvizitami, které obohacovaly a vhodně doplnily přednes některých z nich. Diváci, pedagogové i žáci jednotlivých tříd, ocenili snahu, píli i samotný projev zúčastněných zvučným potleskem. Nechyběla ani tréma, ale ta patří ke každému soupeření.

Mile nás překvapilo, že mezi soutěžícími jsme měli i autorky vlastních básní, dvě žákyně ze 4. ročníku- Magdalénu Lazarovou a Michaelu Švajkovou. Obě obdržely za tuto příkladnou práci zvláštní odměnu, všem dobře známou knihu „Malý princ“.

Tříčlenná porota měla nelehký úkol rozhodnout vždy o třech nejlepších. Mezi ně se letos probojovali:

1. kategorie:

1. místo: Jana Ščuková / 3.r./

2. místo: Eliška Doktorová / 1.r./

3. místo: Slávka Bačová /3.r./

4. místo: Simona Hegrová /1.r/

2. kategorie:

1. místo: Pavel Vejvančický /4.r./

2. místo: Magdaléna Lazarová / 4.r., 

3. místo: Romana Soukupová / 5.A/

Knižní odměna byla v této kategorii předána i za 4. místo žáku 6.r., Václavu Seidlovi.

                  

3. kategorie:

     1. místo: Martina Kostrhounová /9.r./ 

     2. místo: Simona Gejdošová / 7.r./,

     3. místo: Lukáš Buršík / 9.r./

 

Mgr. Marie Pittnerová v závěrečném projevu osobně pogratulovala ještě jednou všem vítězům, pochválila všechny soutěžící, děkovné slovo vznesla i všem pedagogům, kteří se podíleli na přípravě recitujících, organizaci školního kola i výzdobě prostor literární výchovy.  Ostatní žáky vyzvala, aby nechyběli v řadách soutěžících v příštím školním roce.

Věříme, že chuť a elán mnohé z řad žáků i pedagogů neopustí a ve 2. pololetí nového školního roku se opět sejdeme.                                                                     

  Mgr. M.Šebestová