OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

5. června se v dopoledních hodinách otevřela místní základní škola rodičům našich prvňáčků. Byli pozváni spolu s dalšími rodinnými příslušníky na pasování na čtenáře. Tato akce se stala tradicí a je přehlídkou toho, co se žáci v prvním školním roce dokázali naučit. Několik týdnů připravovaná slavnost je výsledkem celoroční poctivé práce, kdy se žáci naučili číst, psát, také počítat a orientovat se v běžném i školním životě. Letošní pasování bylo zajímavé tím, že se konalo v rámci kampaně Celé Česko čte dětem, konkrétně od 1.6. do 7.6. probíhal Týden čtení dětem s aktivitami na podporu společné cesty rodičů a dětí ke knihám.Školáci si pro společnou významnou chvíli nacvičili pásmo básniček, dramatizaci pohádky Koblížek na cestách. Přítomní byli svědky čtení dvou pohádek, kde se žáci předvedli v hlasitém čtení. Po slavnostním slibu čtenáře byli všichni pasování králem, panem ředitelem Ing.Petrem Lehnerem, krásnou knížku “Tajemství jedné knihovny“ obdrželi od pana starosty Martina Kopeckého. Na hrudi se dětem zaleskla placička „Už jsem čtenář“, kterou ochotně vyrobily žákyně 8.třídy s paní učitelkou Mgr.Miloslavou Pekárovou a předsedkyní SRPŠ Michaelou Bedyovou, a kterou je ozdobila paní zástupkyně Mgr.Marie Pittnerová. Za SRPŠ přišla také s malým dárkem, knihou, paní účetní Helena Rybárová. Vstupenku do místní knihovny zhotovila dětem za MKIS slečna Dominika Adamcová. I paní vychovatelka z 1.oddělení školní družiny přijala pozvání a předala našim šikovným školákům malou sladkost, stejně tak třídní paní asistentka Bc.Magda Pflugová, DiS., která je ve třídě velkou oporou dětem i k ruce třídní paní učitelce. Z návštěvy v 1.třídě měla radost i paní ředitelka z mateřské školy Mgr.Lenka Pekárová, která také nepřišla s prázdnou. Více než hodinový program, přerušovaný dlouhým a vřelým potleskem, byl zakončen milými a povzbuzujícími slovy pozvaných hostů směrem k novým čtenářům. Děkovná slova patřila i rodičům, kteří při několikaměsíčním snažení dovedli své ratolesti velmi úspěšně až na konec 1.třídy, a také hostům, kterým žáci v úplném závěru vtiskli do rukou vlastnoručně při pracovních činnostech s paní učitelkou Mgr.Danou Haasovou vyrobené pestrobarevné motýlky.           

            S pasovacím listem čtenáře a s příjemnými dojmy odcházeli ze školy: V.Babka, K.Berná, V.Blažková, A.Brožová, K.E.Brychová, P.Červeňák, T.Čižmárová, E.Doktorová, E.Eisová, S.Fazekašová, S.Hegrová, P.Holubová, T.Holubová, V.Horský, M.Klein, M.Kovařík, R.Kovařík, J.Krejčíř, M.Kuneš, V.Rygl, D.Štěpán, M.Ticháček, Š.Turečková, Š.Vojtičková, E.Wenigrová a T.Žiga.

            Byl to velmi pestrý rok, v jehož závěru prvňáčci prokázali, že mohou zdárně postoupit do roku dalšího. Přejeme jim hodně úspěchů!

 

Fotografie najdete na školním webu.                          

Mgr.Hana Teplá, třídní učitelka