OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Na dnešní den jsme se všichni těšili. Konečně jsme mohli přijít do školy po dlouhé době distanční výuky a na prvňáčky čekala výjimečná Slavnost Slabikáře! V minulých dnech jsme se přiblížili k závěrečným stránkám Živé abecedy, což znamená, že se žáci seznámili s několika písmenky a mohou se dál rozvíjet v oblasti čtení. Každý si ale musel svůj Slabikář zasloužit, což znamenalo splnit několik různě obtížných úkolů. Prvním z nich bylo společné čtení písmen na tabuli. Střídala se tiskací, psací, malá i velká písmenka. Na tento úkol mohlo navázat čtení slabik. Oba zahřívací úkoly zvládli žáci velice snadno a velmi dobře. Nyní už čekala práce na každého zvlášť. Nejprve si všichni podepsali „hodnotící list“, kam budou sbírat razítka za splněné úkoly. Prvním úkolem bylo k jednotlivým obrázkům zvolit vždy správnou slabiku (obrázek „list“ – slabiky la, li, lo). Druhý úkol obnášel čtení dvouslabičných slov typu ma-so, po-le a slov typu les, nos, mám. Všichni zvládli čtení na jedničku.

Třetí úkol byl v obtížnosti nejnáročnější. Vyžadoval zvládnutí přečtení celé věty v tiskacím písmu a nalezení jejího protějšku – stejná věta psaná psacím písmem. Tenhle úkol se již stával pro některé žáky obtížnějším. Přesto jej nakonec zdárně vyřešili všichni.

Poslední z úkolů už byl odpočinkovější. Žáci museli vyhledat na obrázku všechna slova, která obsahují písmenko „u“, a ta vyznačit červenou barvičkou. Naopak slova, která neobsahují písmenko „u“, bylo potřeba vybarvit modrou barvičkou.

Všichni prvňáčci získali za svoji práci čtyři jedničky a čtyři pochvalná razítka. Za svoji aktivitu a prokázání znalostí v oblasti čtení si zasloužili významný dokument, který prokázal, že se dnešním dnem stávají „Čtenářem / čtenářkou Slabikáře“. Následně si vyhledali svůj nový Slabikář. S ním si ještě dnes domů odnesli originální záložku – klíč na odemykání stránek ve Slabikáři a domů odnesli rodičům „Děkovný list“ za jejich obrovskou pomoc při rozvoji čtenářských dovedností u svých dětí v období distanční výuky.

Celodenní výuku jsme si všichni moc užili, prvňáčci měli radost z nového Slabikáře a paní učitelka z prokázaných čtenářských dovedností.

                                                                                                                              Mgr. A. Zítková, třídní učitelka