OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Devět let pravidelně každým rokem  v měsíci květnu se v naší partnerské bavorské škole koná

sportovně zaměřený Den her probíhající zábavnou formou.

Ani letošní rok nebyl výjimkou , a tak se 31.5. 2019 vydalo 28 žáků 4. třídy v doprovodu své třídní učitelky Mgr. A. Zítkové a její asistentky V.Luptákové do Schönsee.

V 9h proběhlo slavnostní zahájení v hale školy a po něm se naši žáci spojili do skupin s místními školáky a vydali se soupeřit na celkem 10 stanovišť rozmístěných v prostorách školní budovy. Vedení na stanovištích, ale i přípravy programu celého dopoledne se ujalo Rodičovské sdružení ve spolupráci s rodiči žáků. Kromě zábavného sportovního vyžití čekalo na všechny i hodnotné občerstvení. Nechybělo také stanoviště s českým jazykem, které pro všechny žáky připravily Mgr. V. Kožiolová, jež letošním rokem vyučuje na zdejší škole český jazyk, společně s Mgr. M.Šebestovou.

Celé dopoledne probíhalo ve veselé náladě, v klidu, bez jakéhokoliv problému. Každý žák společně s ostatními ve skupině sbíral body a dle jejich výše byl v závěru odměněn diplomem a hodnotnou cenou, která přinesla dětem velikou radost.

Závěrečnou písničkou „Wann und wo“ jsme se rozloučili a slíbili si navzájem, že příští rok budeme zase spolu.

Děkujeme vedení školy a všem rodičům, že jsme mohli opět vycestovat a užili si milé dopoledne se svými bavorskými přáteli.

                                                                                           Mgr. M.Šebestová