OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Naše základní škola je již několik let první vlaštovkou, která svým jarmarkem zahajuje advent a bohatou rukodělnou činností přibližuje i očekávané svátky vánoční.

Ani letos tomu nebylo jinak. Termín byl stanoven na 29. listopad.

 Každá třída přemýšlela od začátku tohoto měsíce, čím se na jarmarku pochlubí, učitelé poprosili o pomoc i rodiče svých žáků, pozvání putovalo do širokého okolí, výjimkou nezůstaly ani naše partnerské bavorské školy.

Středeční odpoledne 28. listopadu oživlo celé druhé patro budovy školy, zejména však dvě odborné pracovny, kde se shromáždili žáci i učitelé a na stolech jednotlivých tříd přibývalo nepřeberné množství různorodých výrobků. Oči nás všech se rozzářily, když jsme procházkou po obou pracovnách uviděli výsledky naší práce. Bylo opravdu co obdivovat a z čeho vybírat. Chyběly jen ceny, o nichž bylo třeba ještě popřemýšlet.

Žáci 9. ročníku, stejně jako i jejich předchůdci, obohatili trh o něco k snědku: nachystali párek v rohlíku, palačinky, pestrý výběr doma upečených sladkých pochoutek a k tomu samozřejmě i nápoje. Prostory obou odborných pracoven byly tak rozšířeny ještě o všechny šatny ve 2. patře.

Dne 29.11. 2018 se v 9h otevřely pro veřejnost brány naší školy a do všech jejích prostor, rovněž i do samotné výuky, bylo možno nahlédnout.

Mezi první hosty patřili dospělí z Poběžovic i z celého jejich okolí, ale v časných ranních hodinách jsme vítali i 72 žáků z partnerské školy Oberviechtach a Schönsee v doprovodu jejich učitelů, členů rodičovského sdružení i rodičů. Do jejich dopoledne nebyl zařazen jen jarmark, ale i tvořivá rukodělná činnost, o níž se postaraly učitelky německého jazyka ve spolupráci s předsedkyní SRPŠ, M.Bedyovou.

Čilý ruch probíhal celé dopoledne prakticky ve všech patrech naší budovy až do 14. hodiny. Jen nepatrné množství neprodaných výrobků bylo opatrně uloženo zpět do připravených krabic a poputují dále na trh města Poběžovice. Některé z nich byly vybrány i jako dárek pro naše občany v domě seniorů. Závěr vánočního jarmarku patřil jako vždy řádnému úklidu a krátce po 15. hodině školní budova opět utichla.

Vánoční jarmark je vždy náročný pro žáky i učitele a bez podpory vedení školy, zapojení rodičů a všech přátel školy by nebyl. V daný den si ho však všichni užíváme a máme tak správně nakročeno k blížícím se svátkům vánočním.

Zachovejme tedy dále tuto tradici a čerpejme již dnes z úspěchů letošního jarmarku dostatek síly, chuti a elánu na jarmark příští.

                                                                                                             

Mgr. M.Šebestová