OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Dne 25. 11. 2016 proběhl na naší škole tradiční vánoční jarmark, kam přicházejí každoročně i naši kamarádi z nedaleké bavorské školy, která s námi letos spolupracuje již 25 let.

 Ani letošní rok nebyl výjimkou. V 9 hodin ráno přibylo do naší budovy 30 nových čtvrťáků a s nimi nejen jejich paní učitelky, ale i zástupkyně z řad SRPŠ. Moderně vybavená pracovna přírodopisu se stala po celé dopoledne naším novým domovem. Probíhala v ní nejdříve výuka českého jazyka, jehož první kroky zvládly tamější děti již s jednou maminkou českého původu, která se se žáky dobrovolně do výuky pustila.

 Pak jsme si zahráli  s  p. učitelkou V. Kožiolovou  na „Směnárnu“ a seznámili se s českou měnou. S ní jsme se pak vydali v doprovodu 10 pomocníků ze 7. třídy na trh, kde jsme vše nejdříve zhlédli a poté dle zájmu a chuti nakoupili. Každý se po hodince spokojeně vracel zpět do třídy, kde byla na programu ruční práce: výroba závěsné vánoční dekorace i s textem českých koled. Paní učitelky a zástupkyně SRPŠ strávily mezitím čas s Michaelou Bedyovou při šálku kávy a chutném vánočním pečivu. Měly možnost společně s ní pohovořit o tom, co je právě zajímalo, ale  navštívit i  vánoční trh ve škole a také kouzelný obchůdek Elišky Váňové nedaleko školní budovy.

 Úderem poledne bylo třeba vše pozorně uložit do tašek, rozloučit se naposled pohledem se žáky 7. třídy, jež vzorně pomáhali  i konverzovali, popřát si poklidné vánoční svátky a slíbit si, že v novém roce podnikneme společné putování jedné nebo dvou našich tříd s bavorskými kamarády do našeho okolí. Všichni se už těšíme na další shledání, neboť každé z nich nás obohatí o mnoho nezapomenutelných zážitků.                                                                                                              

Mgr. M. Šebestová