OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

 ZŠ Poběžovice spolupracuje již šestým rokem s velice významnou stavební firmou STEININGER, jejíž sídlo je v bavorském městě Neunburg v. Wald.

První vlaštovkou byli žáci naší školy, kteří jsou dnes již zaměstnanci této „rodinné firmy“.

Specializujeme se zejména na učební obor zedník, druhé nejlépe placené řemeslo v Bavorsku, ale po vyučení je možno posunout se na pozici mistra nebo se ve firmě zaměřit na jiný pracovní post.

Stěžejní je tedy práce a pro ni potřebná dobrá fyzická kondice, ale nechybí ani tříleté vzdělání poskytované na SOU ve městě Schwandorf.

Dosud jsme na 1. seznámení s firmou brali jen žáky 9.r., ale letos jsme k nim přidali i zájemce z ročníku 8.

Dne 14.3.2019 se tedy v doprovodu ředitele školy a M.Šebestové vypravilo za poznáním celkem 8 žáků naší základní školy.

Po přivítání následovaly základní informace o teorii i praxi týkající se oboru zedník. Poté se ujal slova žák 3. ročníku / 9.r. absolvoval na ZŠ Blížejov/ a na základě vlastních zážitků informoval přítomné o studiu i praxi, pozastavil se i u nejčastějších problémů zejména v 1. ročníku, ale motivoval hochy i výší výdělku v eurech.

Po dobrém občerstvení připraveném firmou jsme se vydali na prohlídku domu, kde jsou naši žáci po dobu tří let ubytováni. Následovala ještě krátká diskuse spojená s různými dotazy.

Krátce po poledni jsme se autobusem naší osvědčené firmy TUR BUS Domažlice vydali opět do Poběžovic.

Poděkování náleží řediteli školy za doprovod a financování autobusu pro žáky, ale i firmě Steininger v zastoupení Jitky Karasové, jež se stará o naše svěřence po celé tři roky.

                                                                                                 Mgr. M.Šebestová