OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Po náročné distanční výuce započaté v březnu 2020 jsme se opět 1. září velmi rádi sešli v budově Základní školy v Poběžovicích.

Na téměř půl roku byla přerušena nejen naše práce se žáky na škole, ale i společná práce s partnery v zahraničí, v Rakousku i v sousedním Bavorsku. Zrušeny musely být naše společně plánovaná setkání, výlety i projekty. Výuka českého jazyka na škole v Oberviechtachu i v v městečku Neunburg probíhala mezi vyučujícími naší školy a tamějšími žáky stejně jako u nás distančně. Byla zaměřena především na opakování učiva hravou, zábavnou formou. Ne všichni žáci stejně jako u nás se do ní pravidelně zapojovali, ale ti, kteří pracovali, dosahovali velmi dobrých výsledků. S vedením škol v obou zemích a s kolegy, jež s námi partnerství neustále se zájmem mnoho let udržují, kontakt přerušen nebyl a probíhal stejně jako u žáků distančně.

K osobnímu setkání s ředitelem školy města Oberviechtach a se třemi jeho pedagogy došlo 2.září v příjemném prostředí restaurace Pohoda v obci Hora sv. Václava. Společně jsme zhodnotili výsledky práce žáků v době coronaviru, naplánovali obnovení výuky českého jazyka na škole, jež bude probíhat v 5. a 6. ročníku a s předstihem se pokusili zrealizovat vzájemná setkání žáků i pedagogů počínaje jarem 2021, pokud tomu situace v obou zemích dovolí.

 Osobní setkání s vedením i kolegy partnerské školy Neunburg proběhlo dne 7. září na tamější škole, kde jsme se zúčastnili jednání zahajovací konference a následné diskuse týkající se vzájemné spolupráce obou našich škol v tomto školním roce. I zde je v plánu zahájení výuky českého jazyka v 6. ročníku od 17. září.

Naši rakouští přátelé se s námi osobně setkali 9.září přímo v Poběžovicích. Informovali nás o situaci a průběhu práce u nich na škole od března 2020 dosud, vyslovili přání jménem vedení školy týkající se nového školního roku a pevně věří, že nám situace dovolí zrealizovat osobní setkání s našimi kolegy, které se mělo uskutečnit již v uplynulém školním roce, ale coronavirus  nám bohužel na dlouhou dobu hranice uzavřel.

Pevně věříme, že čas pomalu zahojí všechny rány, přerušená práce a osobní kontakt budou znovu obnoveny, i když v současné době si přejeme především zdraví nás všech.

 

                     Mgr. Miroslava Šebestová, koordinátor práce s partnerskými školami v zahraničí