OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Od roku 2017 probíhají zápisy do 1. tříd až v dubnovém termínu. V této době by měli být zákonní zástupci již rozhodnuti, za jejich dítě nastoupí do 1. třídy, případně mají za sebou vyšetření školní zralosti, které jim jejich rozhodování usnadní.

 

V poběžovické škole se zápis do 1. třídy konal 9. dubna 2019. Naši deváťáci společně s žákyněmi

  1. ročníku se pro tuto příležitost stali průvodci malých školáků a pomáhali budoucím prvňáčkům

s jejich úkoly. Děti prokazovaly své znalosti na několika stanovištích – zkoušely složit puzzle, poznávaly geometrické tvary a barvy, dokreslovaly postavu, počítaly, zazpívaly nebo recitovaly básničku. Paní učitelky si všímaly, jak budoucí žáčci dokáží komunikovat, zda jsou pozorní, zda umí dobře držet tužku, zda dobře vyslovují jednotlivé hlásky… Za své úsilí byli všichni odměněni – dostali omalovánky (dárek od města), dárkovou taštičku od LEGA a výrobek od starších školáků – vybrat si mohli veselou záložku do knížky, hodinky, barevnou sovičku nebo strašidýlko. Na závěr jsme malé školáčky barevnou korunkou pasovali na prince a princezny zápisu.

K zápisu se dostavilo celkem 28 dětí, z toho 8 již po loňském odkladu školní docházky. Čtyři z nich budou mít po vyšetření v pedagogicko-psychologické poradně a na žádost rodičů odklad. Do budoucí 1. třídy by tedy mělo nastoupit 24 žáků.

 

Mgr. Marie Pittnerová