OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

          Vítejte na stránkách 1.třídy

            ve školním roce 2018-19!

Přejeme všem krásné prázdniny a pohodovou dovolenou:-)

                    třídní učitelka H. Teplá a as.M.Pflugová

Předběžné informace k začátku  školního roku 2019/20:

finance: SRPŠ 100,- na rodinu

příspěvek na kopírování 150,-

pracovní sešity cca 400,- / objedná škola během prázdnin/

obyčejné sešity - č.512-6ks, č.513-5ks, č.420-1ks, č.644-1ks, č.5110 /čtverečkovaný/-1ks - budete moci zakoupit v srpnu ve Vespě v Poběžovicích, kde budou balíčky sešitů připraveny

další školní pomůcky budou upřesněny v září, budou podobné jako v 1.třídě

------------------------------------------

24.6.-28.6. ředitelské volno z důvodu výměny oken ve škole

----------------------------------------------------------------

19.6. proběhla ochutnávka ovoce, opět nám moc chutnalo:-)

-----------------------------------------------------------

12.6. proběhla ochutnávka mléčných výrobků. Zakoupili jsme si pečivo a společně jsme posvačili. Ještě nám zbylo do družiny a na čtvrtek. Po velké přestávce jsme šli na slíbenou zmrzlinu:-)

-----------------------------------------------------

10.6. Prosím, aby si děti nosily v aktovce igelitovou tašku. Děkuji.

-----------------------------------------------------

7.6. jsme si naposledy zahráli pohádku Koblížek na cestách. Našimi diváky byli žáci ze 2. - 5.třídy. Dramatizace se všem moc líbila, ocenili nás dlouhým potleskem! I my jsme si to užili!

-------------------------------------------------------

7.6. si naše škola připomněla Den českých rozštěpových pacientů s názvem Proužek sluší každé tváři. Pruhovaným oblečením jsme podpořili všechny, kteří se s rozštěpem narodili. Chválím děti, které nezapomněly nějaký ten proužek doma najít!

-------------------------------------------------------

5.6. proběhla od 10hod malá slavnost prvňáčků-pasování na čtenáře. Pestrý program s pásmem básní, pohádkami, pasováním a předáním odměn  sledovala zcela zaplněná třída rodičů a vzácných hostů. Dětem se hodinový program moc povedl! Fotografie naleznete na webu školy.

------------------------------------------------------

3.6. Den dětí s 9.tř. v parku na 11stanovištích - chválím děti za to, že přišly ve sportovním oblečení a že celý den zvládly na výbornou. Děkujeme žákům 9.tř. za pěkný den.

----------------------------------------------------------

31.5. jsme se zúčastnili dalšího báječně zorganizovaného dne, a to sportovního dopoledne v Postřekově, které bylo zároveň náborem fotbalistů. Žáci na deseti stanovištích uplatňovali své pohybové dovednosti s míčem a dalšími pomůckami. V závěru obdrželi drobné odměny a malé pohoštění. Byl to velmi hezký den. A počasí se také umoudřilo! Pochvala patří všem za sportovní chování! Z naší třídy byla nejrychleší děvčata Šarlotka a Eliška W. .Blahopřejeme!

---------------------------------------------------

30.5. čtvrtek byl dalším neobyčejným dnem-proběhl na škole cvičný požární poplach. Všechny děti se zachovaly správně, rychle se přesunuly  ve dvojicích do bezpečí před školu. Chválím je za bezproblémový a ukázkový přesun.

---------------------------------------------------

Ve středu 29.5. jsme byli pozvání do 5.A na kloboukovou módní přehlídku. Žáci se nám představili se svými neobyčejnými kloboukovými variacemi, které se svou paní učitelkou vyrobili. A tak jsme viděli např. květinový, vlajkový, lesní, písmenkový, sportovní, městský, číslicový a nebo školní klobouk. My, žáci 1.třídy, jsme ohodnotili jako nejlepší klobouk smajlíkový. Moc děkujeme za příjemnou chvilku v 5.třídě.

-----------------------------------------------------------

22.května znělo školou neobvyklé slovo "parkour". Zavítali k nám dva odborníci z Jihlavy a představili v tělocvičně  netradiční způsob přemisťování se z jednoho místa do druhého, a to co nejrychleji. Velmi poutavý program s mnoha ukázkami byl doplněn rozcvičkou všech žáků a samotným vyzkoušením jednodušších přeskoků. Žáci překvapili parkouristy svými znalostmi v názvech jednotlivých prvků. Bylo to velmi přínosné, neboť jsme se s tímto programem setkali poprvé. Za správnou odpověď ve znalostní soutěži získala odměnu Evelínka Brychová. Blahopřejeme!

----------------------------------------------------

21.května jsme mezi námi přivítali budoucí školáky z naší mateřské školy. Ukázali jsme jim třídu a vzali je mezi sebe do školních lavic. Byli jsme rádi, že jim můžeme předvést, jak umíme počítat a číst. Hodinovou návštěvu jsme zakončili krátkou dramatizací pohádky Koblížek na cestách. Moc se nám povedla:-) 

----------------------------------------------------------------------------------

16.5. školní výlet se 2.tř.-Klatovy-náměstí, Švihov-pohádka Princ Bajaja, tvořivá dílna na 7 stanovištích

Dlouho plánovaná akce se organizačně velmi povedla. Prohlídka náměstí v Klatovech s nahlédnutím do staré barokní lékárny a program na Švihově všechny bavil. Jen to počasí nám moc nepřálo! Děkuji rodičům za zaplacení a zaslání souhlasů. Všem dětem vyslovuji velkou pochvalu za bezproblémové chování.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Výtvarná výchova žáky velmi baví. V úterý 7.5. jsme do třídy nalákali jaro a s ním rozkvetlé stromy. Všem se moc povedly!

 

  ---------------------------------------------------------                                                            

2.května proběhlo školní kolo recitační soutěže. Z naší třídy blahopřejeme E.Doktorové za 2.místo a S.Hegrové za 4.místo. Obě obdržely hodnotnou cenu-knížku od SRPŠ!

-------------------------------------------

V pondělí 29.4. se uskutečnil hezký výlet do Techmánie v Plzni se dvěma naplánovanými programy- Kosmix v planetáriu a Dusík. Vyjadřuji pochvalu těm žákům, kteří  dodrželi domluvená pravidla. Řidič autobusu nás také chválil. Den jsme si parádně užili:-)

-----------------------------------------------------------------------------------

Krásné velikonoční svátky a bohatou pomlázku přejí žáci 1.třídy s p.učitelkou a p.asistentkou!

---------------------------------------------

15.4. proběhlo třídní kolo recitační soutěže. Chválím žáky, kteří si sami vybrali básničku a před třídou ji zarecitovali.

Malou odměnu získali za:

1.místo-Eliška Doktorová

2.místo -Adélka Brožová

3.místo -Vojta Horský a Simonka Hegrová

4.místo -Vojta Rygl, Roman Kovařík a Vojta Babka

Gratulujeme! Nejlepší postupují do kola školního, které proběhne počátkem května. 

--------------------------------------------------------------

8.4. - 1.vyučovací hodinu proběhl zábavně-naučný a preventivní program Bezpečný pes, při kterém si děti upevnily části těla psa a chování psů v různých situacích. Děti byly velmi pozorné a na závěr si mohly psy při dodržení bezpečnostních pravidel pohladit .

-----------------------------------------------------

3.4. p.uč.Vaňková prosí, aby děti na tělocvik chodily do školy v obuvi, která je vhodná na hodiny Tv na hřišti. V případě příznivého počasí se budou hodiny Tv uskutečňovat venku. Děkuji.

------------------------------------------------------

Je před námi velikonoční měsíc duben a bohatý program:

8.4. zábavně-naučný program Bezpečný pes - 50,-Kč

15.4. třídní kolo recitační soutěže, vítěz postoupí do kola školního

18.4.- 22.4.velikonoční prázdniny

24.4. třídní schůzky od 16hod

29.4. výlet do Techmánie v Plzni - žáci hradí dopravu 100,-Kč, vstupné SRPŠ

---------------------------------------------------------------------

29.3. jsme vyhodnotili soutěž "Za zlatým pokladem", která probíhala celý měsíc březen. Žáci získávali zlaťáky za nejrůznější úkoly a ve skupině je lepili do svých indiánských loděk. Všem se moc tato aktivita líbila a všichni se snažili nasbírat co největší poklad. Nakonec jsme vyhlásili nejlepší loďku a také nejpilnější jednotlivce. A jak to dopadlo?

1.místo v každé z pěti lodí získali: Daník, Kuba, Eliška D., Simonka a Patrik.

Nejlepší byla loďka s posádkou: Eliška D., Eliška E., Evelínka, Terezka H. a Vanesska. Všem blahopřejeme!

----------------------------------------------

28.3. se uskutečnil celoškolní projektový Den  v přírodě. Naše třída se zapojila ve smíšených skupinách žáků 1. a 2.třídy. Žáci 9.třídy pro nás připravili pestrá stanoviště, kde jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí. Plnili jsme různé úkoly a v průběhu dopoledne jsme si zahráli dvě pohybové hry. A počasí? Sice mrholilo, ale nám to nevadilo, protože jsme byli většinou správně oblečeni. Nálada byla výborná. 

Nejlepší práci ve skupině odvedli: V.Babka, V.Rygl, V.Blažková, E.Doktorová, Š.Turečková spolu se žákyněmi ze 2.tř. N.Bejvančickou a Ch.Ferkovou. Blahopřejeme k 1.místu!

21.3. Ponožkový den - do školy jsme přišli  úplně všichni s každou jinou ponožkou, podpořili jsme tak Světový den Downova syndromu

                                     Děti mě moc potěšily, že nikdo nezapomněl:-)

----------------------------------------------------

20.3. výukový program Příroda je naše - Náš les

----------------------------------------------------------

28.3. Den v přírodě /ve škole nepůjde el.proud/, nevaří se /všichni žáci jsou odhlášeni/a nebude ani ŠD

-----------------------------------------------------------

Vážení rodiče,

prosím vás o včasné odhlašování obědů nejpozději do 7. 00 hod téhož dne. 1. den odhlášení z důvodu nemoci je možné jídlo vydat do jídlonosičů. Při návratu do školy je vhodné opět oběd přihlásit, pokud nebyl odhlášen konkrétní počet dnů, ale pouze od kterého dne. Děkuji.

------------------------------------------------------------

Prosím rodiče o nahlášení změny bydliště do 15.3. /pokud ke změně došlo v průběhu 1.třídy/. Dále prosím o prohlédnutí hlav, opět se vyskytly vši. Děkuji.

----------------------------------------------------

V úterý 5.3. se uskutečníl projektový den Masopust. Většina dětí přišla do školy v mascecool

Zábavnou výukou jsme si připomněli masopustní tradice a putovali jsme za pokladem. 

-----------------------------------------------

Recitační soutěž

V polovině dubna proběhne třídní kolo v recitaci. Prosím rodiče, aby pomohli svým dětem s výběrem básničky. Vítězové ve třídním kole postoupí do školního kola. Těším se na pěkné básničkysmile.

------------------------------------------------

Na výtvarnou výchovu 26.2. budeme potřebovat hračku.

-------------------------------------------------

Pěkné jarní prázdniny /11.2.-17.2./ a brzké uzdravení všech našich marodů, abychom se zase po volných dnech pustili do společného učenísmile.

-------------------------------------------------

V úterý 5.2. jsme navštívili naše kamarády v mateřské škole. Společně jsme si zahráli, popovídali a pochlubili  se pěkným  prvním vysvědčením. smileBylo to velmi příjemné setkání dětí, pedagogů a asistentů.

---------------------------------------------------------

11.2.-17.2. jarní prázdniny

-----------------------------------------------------------------

První vysvědčenísmile

ve čtvrtek 31.1. 2019 - 4.vyučovací hodinu proběhlo hodnocení prospěchu a chování za 1.pololetí školního roku 2018/19, předání výpisu z vysvědčení, pochval a drobných odměn

Blahopřeji k jedničkám! Chválím žáky za zvládnutí školních povinností, plnění domácích úkolů, za zapojení do vyučování a do všech aktivit, které je velmi baví. Děkuji Vám, rodičům, za podporu svých dětí a za příjemnou spolupráci.  

                     

 

v pátek 1.2. - jednodenní pololetní prázdniny

---------------------------------------------

V úterý 22.1. jsme  podnikli spolu s dalšími ročníky malý výlet do Domažlic na muzikál  Kráska a zvíře v podání ZUŠ Domažlice. Chválíme všechny děti za ukázněné chování v autobuse i na představení, které bylo opravdu velmi zdařilé. 

                                                               

------------------------------------------------

        

Příjemná hodina se zimní tematikou proběhla ve středu 16.1. Tentokrát jsme tvořili sněhuláky a opět s velkou chutísmile.

--------------------------------

V úterý jsme při výtvarné výchově potřebovali brčko na barevný ohňostroj nad městem. Všem se práce povedla a hlavně nás to moc bavilo.smile

-------------------------------------------------

Společně jsme se 21.12. ve třídě rozloučili s rokem 2018 bohatým vánočním programem. Vyfotili jsme se i do Domažllického deníku. Ale je změna! Noviny redakce nezajistí, omlouvá se, ale budou v prodeji již 2.1.2019.

--------------------------------

Vážení rodiče,

přejeme Vám krásné prožití vánočních svátků a úspěšný a spokojený rok 2019 

                                                   třídní učitelka Mgr.Hana Teplá a p. as. Bc. Magda Pflugová, DiS.

--------------------------------------

-----------------------------------------------------------

20.12. jsme navštívili místní kino, kde jsme zhlédli vánoční program pražského divadélka Jak nás vidí andělé.

-----------------------------------------------------

V posledním týdnu před Vánocemi nás čeká:

19.12. půjdeme fandit na florbalový turnaj do tělocvičny, lze si koupit párek v rohlíku a pití

20.12. vánoční program v kině " Jak nás vidí andělé" - máme již vybráno vstupné 60Kč. Není keramika, bude až 3.1.

21.12. vánoční vyučování a besídka s ochutnávkou cukroví-děti mohou přinést  trošku cukroví

21.12. focení do Domažllického deníku, prosím o sdělení počtu výtisků

22.12.2018 -2.1.2019 vánoční prázdniny, návrat do školy v plné síle 3.1.2019

-------------------------------------------------

Při pracovních činnostech jsme ošetřovali květiny, které zdobí naši třídu. Šlo nám to moc hezkysmile.

-------------------------------------------------

5.12.navštívil naši třídu Mikuláš s andělem a mnoha čerty. Protože jsme se báli, hned jsme spustili čertovské básničky. Mikuláš vzorné žáky pochválil a předal jim adventní kalendář. Avšak pekelná kniha hříchů prozradila, kdo by se měl více snažit a polepšit v chování. Nakonec i oni slíbili, že se zlepší, a tak je Mikuláš také obdaroval. Kromě této návštěvy jsme v dopoledních hodinách plnili čertovské úkoly /např. jsme učili čerty počítat,../ a od pondělí otevíráme adventní kalendář, kde jsou schovány různé zajímavé aktivity.

                                                                                                                          

------------------------------------------------

2.12. děkuji dětem za pěkné vystoupení u příležitosti slavnostního rozsvěcení vánočního stromu. Jmenovitě se s kulturním pásmem představili: Patrik, Terezka, Adélka, Kačka, Jakub, Simonka, Matěj, Vojta B., Vojta H.  a  Evelínka. Poděkování posílám i rodičům, kteří své děti na zahájení adventu doprovodili.

------------------------------------------------

29.11. - vánoční jarmark od 9 do 14 hod ve 2.patře naší školy.

Vážení rodiče, děkuji Vám i dětem za uskutečnění školního vánočního jarmarku. Vyjadřuji pochvalu všem žákům, protože se zapojili do výroby dekorace i do prodeje. Celkem jsme do třídního fondu získali 4 352,-kč. smile

Děkujeme za pomoc děvčatům z 8.třídy-T.Levové a A.Červeňákové.

-----------------------------------------------

Ve čtvrtek 29.11. nebude keramika s p.Ferkovou.

----------------------------------------------

Na tělesnou výchovu budeme potřebovat kouli z papíru/zmuchlaný libovolný papír/. 

------------------------------------------------

19.11. Vás srdečně zvu na 2.třídní schůzky od 16hod do 1.třídy.

------------------------------------------------

V pátek 16.11. budeme na pracovní činnosti potřebovat 2 špejle. Prosím, aby si je žáci přinesli. Děkuji.

------------------------------------------------

První malý společný výlet se vydařilsmile

Ráda bych vyjádřila poděkování všem dětem za báječný den v kině Čakan v Domažlicích a zároveň pochválila všechny za slušné chování. Film Vzhůru a daleko nás po návratu inspiroval při výtvarné výchově k výtvarnému vyjádření zážitků. Vznikly velmi pěkné prácesmile.

-------------------------------------------------

13.11. kino Domažlice v rámci Juniorfestu-film Vzhůru a daleko

sraz: v 7.30 na dvorku před školou

odjezd:v 7.45

návrat do školy cca10.30, bude následovat poslední vyučovací hodina, oběd a ŠD

s sebou:batůžek, svačina, pití, penál, klíček od skříňky

-----------------------------------------------

2.11. se uskutečnilo projektové vyučování Halloween. Plnili jsme strašidelné i méně strašidelné úkoly a rozdávali "Halloweenské jedničky". Pochvala všem dětem, které přišly do školy v masce smile.

          

           

---------------------------------------------------

Co nás čeká v listopadu?

2.11. se uskuteční akce žáků 9.třídy-Strašidelná škola od 17.30 v budově ZŠ. Tento den proběhne dopolední vyučování v maskách.cool

13.11. pojedeme dopoledne v rámci Juniorfestu do Domažlic na film Vzhůru a daleko, vstupné 60Kč, doprava autobusem zdarma. Děkuji žákům, kteří již mají zaplacenowink. Bližší písemnou informaci ještě žáci obdrží.

19.11. třídní schůzky od 16hod

29.11. - vánoční jarmark od 9 do 14 hod. Jste srdečně zváni. Těšime se na výrobky, které děti budou samy prodávat. Děkuji rodičům za spolupráci.

----------------------------------------------------

Pomáháme dětem, přispějeme na Fond Sidus!

Zakoupením magnetky ve tvaru zvířátka za 40,- pomůžeme nemocným dětem. Tato akce probíhá na škole každý rok. Za příspěvek děkujeme.

------------------------------------------------

Plynulé čtení slabik je hlavní náplní českého jazyka. 

Pilní písaři byli oceněni medailemismile.

---------------------------------------------

13.11. pojedeme dopoledne v rámci Juniorfestu do Domažlic na film Vzhůru a daleko, vstupné 60Kč, doprava autobusem zdarma. Děkuji žákům, kteří již mají zaplacenowink.

-------------------------------------------------

Chválím žáky za plnění domácích úkolů i v době nepřítomnosti a za pečlivé domácí čtení a počítání. smile

------------------------------------------------

Pečliví písaři již budou v úterý potřebovat plnící pero /např.Tornádo/, prosím, připravte ho dětem do penálu.

-------------------------------------------------

Ve škole se vyskytly vši. prohlédněte, prosím, dětem hlavy. Děkuji.

-------------------------------------------------

2.11. se uskuteční akce žáků 9.třídy-Strašidelná škola od 17.30 v budově ZŠ. Tento den proběhne dopolední vyučování v maskách.cool

-------------------------------------------------

15.10. proběhla v naší třídě 1.čtenářská soutěž, která byla výsledkem každodenního pečlivého domácího čtení. Žáci se mohli na soutěž připravit-trénovat čtení slabik na žebříku v Živé abecedě. Jak to dopadlo, prozradí fotografie. Vítězům BLAHOPŘEJEME!smileKromě medaile obdrželi malou sladkost.

----------------------------------------------------------------------

Při hláskování jsme se ve třídě projeli mašinkou. Moc se nám to líbilosmile. Vyfotila nás naše p.asistentka.

-----------------------------------------------

Vážení rodiče, děkuji za zaslané příspěvky SRPŠ.

------------------------------------------------

16.10. budeme na Vv potřebovat 5 menších listů.

-------------------------------------------------

Nabídka tanečního kroužku: Latinsko-Cigánské tance-ve čtvrtek od 15.30 do 16.30, vedoucí E.Ferková.

------------------------------------------------

Vážení rodiče, 

v pondělí 1.října proběhne v 1.třídě 1.třídní schůzka od 16 hodin. Těším se na Vaši účast.

Od října začne keramika, platba proběhne u vedoucí kroužku p.Ferkové na 1.setkání.

------------------------------------------------

Pracovní pohodová atmosféra při českém jazycesmile

----------------------------------------------

Velké poděkování za zaslání nabídky kroužků. Prosím, prohlédněte dětem hlavy, ve škole se vyskytly vši. Děkuji.

--------------------------------------------

Děkuji rodičům za zaplacení příspěvku na kopírování a prosím 20.9. o zaslání vyplněného formuláře na kroužky /kdo ještě neodevzdal/, které začínají od říjnasmile.

-------------------------------------------

Žáci mohou sbírat kaštany a žaludy a nosit je do školy. U vstupu do školy je mohou odevzdávat panu školníkovi. Zvířata v lese předem děkují, že na ně myslímesmile.

---------------------------------------------

Dobrovolné akce 

20.9. proběhnou závody na atletickém stadionu v Domažlicích od 15.30 do 18.30, kde si děti mohou vyzkoušet běh, hod míčkem, skok daleký. Bližší informace vám podá Mgr.Luboš Hána přímo na stadionu. Dopravu si zajistí rodiče sami. Prosím o nahlášení zájemců telefonicky nebo mailem třídní učitelce.

-----------------------------------------------

V pátek 14.9. se uskuteční schůzka rybářského kroužku od 16 hod v rybářském domku v Poběžovicích.

--------------------------

11.9. rozdáváme již jedničky a pochvaly za správné a pečlivé plnění úkolů, chválím žáky za každodenní přípravu do školy a ořezané pastelkysmile

Prosím, rodiče, aby na své děti čekali před školou - nikoli v přezouvárně školy. Děkuji.

Letošní rok budeme opět sbírat víčka. Shromažďujte je, prosím, zatím doma. Termín odevzdání bude upřesněn!

-------------------------

7.9. první školní týden je úspěšně za námi, prosím ještě o zbylé pomůcky a podepisování domácích úkolů, stále vybíráme jen příspěvek na kopírování 150,-. 

Žáci se mohou doma zapojit do logické olympiády. Bližší informace najdete na www.logickaolympiada.cz

Přihlásit se můžete se svými dětmi do konce září. 

Přeji hodně štěstí do dalšího týdne a děkuji za spoluprácismile

-------------------------------

6.9. děkuji rodičům za vyplnění notýsku.Velká pochvala žákům za splnění úkolusmile. Pátek je poslední den na donesení všech pomůcek, prosím, nezapomeňte. Správné telefonní číslo do ŠD-731 444 939.

-------------------------------

5.9. děkuji rodičům za podepsání Školního řádu. Většina žáků již donesla smile. Dnes jsme začali psaní a matematiku a máme dva úkoly. Nezapomeňte desky s číslicemi! Z klíčků na skříňky můžete sundat nalepené číslo a klíček si pověsit na vlastní šňůrku. Klíčky nechť žáci nosí v aktovkách/nikoli na krku/.Děkuji.

-----------------------------

4.9. Máme za sebou pohodový 1.školní pracovní densmile, kdy už jsme se učili ze Živé abecedy a již máme školní notýsek/žákovskou knížku/ a je v něm domácí úkol. Už jsme opravdoví školáci a moc nás to baví.

Chválím žáky za zaplacení příspěvku na kopírku, za pomůcky a za splněný první úkol-kromě čtyř všichni ostatní donesli vyplněné formuláře. 

Dnes žáci obdrželi lísteček s informací o Školním řádu, který spolu se Sankčním řádem a Pravidly hodnocení najdete na stránkách školy - Organizační dokumenty. Prosím o prostudování, podepsání lístečku a návrat do školy.

Děkuji.

---------------------------------------

Do 20.9. prosím o příspěvek na kopírování 150Kč.

Z důvodu opravy podlahy bude tělocvična do 15. 09. mimo provoz. Žáci budou v případě příznivého počasí chodit na hodiny Tv ven. Prosím, aby měli vhodné sportovní oblečení a obuv i do přírody.

--------------------------------------

Vážení rodiče, milí prvňáčci,

těším se na vás v pondělí 3.září v 7.45 hod v 1.třídě v 1.patře naší školy. Strávíme společně jednu vyučovací hodinu do 8.45 hod. Přeji šťastné vykročení do prvního roku školního života!

                                                                          Vaše třídní učitelka Mgr.Hana Teplá