OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Vítám Vás na stránkách třídy 6. B

Zde se dozvíte důležité informace o nejrůznějších akcích, které nás čekají v budoucnu (mimořádné domácí úkoly, různé školní akce, sdělení rodičům), ale i co zajímavého jsme prožili a zvládli v minulosti (formou článků s přidanými obrázky). To nejnovější bude vždy viset na začátku této stránky. 

Informace na začátek školního roku 2017/18

Sešity:

Přírodopis, dějepis, zeměpis, výchova ke zdraví - 4x velký linkovaný (444 nebo 464)

Čj, Ov, Aj - 5x malý linkovaný (544 nebo 564)

M, F - 3x velký bez linek (440 nebo 460)

Finance:

350 Kč - pracovní sešity

150 Kč - kopírování

100 Kč - SRPŠ

"Projdi si pubertou"

Ve čtvrtek 23. března si žáci "prošli pubertou", když si vyzkoušeli několik úkolů (chůze s opileckými brýlemi nebo třeba tvoření různých myšlenkových map) na celkem pěti stanovištích. Tento výukový program připravili pro naše děti 2. stupně pracovníci z DIAKONIE ZÁPAD. Pro děti byl výukový program, jenž se konal na zahradě školy, poučným a zároveň i velmi zábavným - zvláště chůze s opileckými brýlemi mezi kužely, kterou jsem si sám vyzkoušel :).

Exkurze v Techmanii

Ve středu 8. března jsme se zúčastnili exkurze v Techmanii spolu se 7. třídou. Žáci si vyzkoušeli mnoho interaktivních expozic a rovněž i práci s magnety ve fyzikální laboratoři (Magnet ve službách člověka).

Školní akce v nejbližší době

Ve čtvrtek 2. února (před pololetními prázdninami) se koná akce "Kdo si hraje, nezlobí" v místním kině. Vstupné je 40 Kč na osobu. 

Další akce se koná 2. března. Jedná se o přednáškový den "Šplhavci". Vstupné je 65 Kč na osobu.

8. března jede naše třída do Plzně do Techmanie na výukový program do laboratoří. Vstupné je 150 Kč na osobu.

Projekt "Mrazivá zima"

Ve čtvrtek 5. ledna vyzkoušeli žáci v hodině přírodopisu s paní učitelkou Kabůrkovou v rámci projektu Mrazivá zima několik jednoduchých pokusů se sněhem.

Poděkování za jarmark

Vážení rodiče,

jménem dětí i jménem svým vám moc děkuji za pomoc při vánočním jarmarku naší třídy, za nápady a tvořivost, za všechny vaše krásné výrobky a dobroty. Zejména díky vám jsme vydělali krásných 1529 Kč. Vydělané peníze budou dle zásluh spravedlivě rozděleny na školní výlet.

Děkujeme :) 

Zpět k juniorfestu

Děti byly 15. 11. v kině v Horšovském Týně na filmu Abulele. Na těchto stránkách se můžete o filmu dozvědět něco více.

https://www.youtube.com/watch?v=pUo6L4WN2hI

http://www.csfd.cz/film/430545-abulele/zajimavosti/?type=film

Také se pomalu ale jistě blíží velkolepý vánoční jarmark (25. 11.). Prosím tedy všechny rodiče, prarodiče, tety a ostatní příbuzné o zapojení se a vytvoření neskutečných výrobků. Věřím ve Vaši zručnost a šikovnost a již teď moc děkuji. 

Příští týden nás čekají podzimní prázdniny, a to od 26. 10. do 28. 10. (státní svátek).