OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Jak se již stalo na naší škole tradicí, i letos v září se  žáci 6. ročníku vydali na třídenní adaptační kurz do rekreakčního střediska Sycherák. Čekaly je tři dny plné kolektivních a psychosociálních her zaměřených na upevnění třídního kolektivu. S žáky na Sycherák vyjela třídní pí. učitelka Mgr. B. Kreslová a pí. učitelky Mgr. A. Zítková a P. Vaňková, které připravily program.

Kurz jsme zahájili hrami Vytrvalé želvičky a Hrad. Po počátečním ostychu dotknout se rukou vlhké trávy se po 20 minutách hry většina žáků v rámci bojovného zapojení válela celá po trávníku.

Po výtečném obědě jsme se rozdělili na skupiny. Většina žáků realizovala herní aktivity s pí. učitelkou Vaňkovou a k pí. učitelce Zítkové odcházela vždy skupina pouze 5 hráčů splnit nástrahy hry Přes bažinu. Jedná se o strategickou hru, při které je třeba překonat území bažiny, v níž jsou pouze 3 pevné body. Ku pomoci mají žáci 3 židle a 2 dřevěné fošny. Úkol je splněn v okamžiku, kdy za územím bažiny stojí všech 5 hráčů, 3 židle a 2 fošny.

Po rychlé svačině jsme se vydali k prostoru parkoviště u pláže, kde byla díky návštěvě 11 pedagogů připravena hra Lovecké safari. Hráči bojují každý sám za sebe, buď jako lovec s licencí či jako pytlák porušující zákony.

Za tmy jsme vyzkoušeli náročnou hru na přesnost podání informací Kopírka po paměti.

Čtvrteční ráno jsme zahájili Probíhanou a využitím darů lesa, kdy jednotlivé skupiny vytvořili pestré stavby z přírodnin.

Po krátkém poledním odpočinku jsme se vydali na vycházku po Sycheráku, při které jsme se bránili klíšťatům, chránili svého slepého kamaráda před mnohými překážkami a zbavovali les Brouků kousáků.

Díky aktivitě pedagogů školy a jejich další návštěvě jsme mohli zrealizovat kolektivní hru Na pustém ostrově a za tmy Noční hru.

V pátek jsme stihli najít všechny Osmičky a ztvárnit obrázek jako Omezení malíři.

Nastal závěr a nutnost zhodnocení třídenního kurzu. Žáci obdrželi sladké odměny a Pamětní list. My od nich naopak zpětnou vazbu k náplni třídenního kurzu:

Nejlepší hrou bylo žáky zvoleno Lovecké safari, Na pustém ostrově a Přes bažinu. Dvacet z 25 žáků by rádi ještě někdy prožili adaptační kurz, 4 žáci nevědí.

Co se na adaptačním kurzu naučili? Hrát v týmu, postarat se sami o sebe, vidět spolužáky z jiné stránky, důvěřovat své kamarádce, spolupracovat se třídou...

A co říci na závěr? Bylo to super, děkuji za hezké zážitky, poznal jsem učitele z jiné stránky, chci ještě minimálně jednou,....

My oceňujeme u žáků této třídy soutěživé nasazení, bezproblémové zapojení do určených skupin a vzájemnou pomoc při náročných hrách.

 

                                                                                              Mgr. A. Zítková, metodik prevence