OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

V rámci projektu Podpora vzdělávání na ZŠ Poběžovice proběhl v 1.pololetí školního roku 2017/18 ve 2.třídě velmi úspěšně čtenářský klub ke zvýšení čtenářské gramotnosti. Přihlásilo se celkem 12 žákyň. Bylo realizováno 16 schůzek 1x týdně v délce 90minut ve školní knihovně. Tato volnočasová aktivita byla zaměřena na rozvoj čtenářských znalostí a dovedností, které se viditelně promítly i do vlastního vyučování. Náplní schůzek byly takové aktivity a činnosti, které umožnily děvčatům naučit se něco nového. Volbou aktivizačních metod došlo k vlastnímu rozvoji žákyň s přihlédnutím k jejich individuálním potřebám a požadavkům. Základními pilíři klubu bylo vlastní čtení přímo v knihovně, rozhovory o četbě, půjčování knih pro domácí četbu a tvořivá práce s textem. Všechny aktivity byly plánovány tak, aby byly přínosné, motivující a pestré.

Žákyně chodily rády a činnosti na podporu a porozumění čtení je velmi bavily. Do plnění netradičních úkolů se pouštěly s velkým elánem. Účast jim významně pomohla k  rozvoji čtení i  řešení čtecích úkolů. Klub navštěvovaly: K. Poledníková, T.Holá, N. Černická, A. Vojtičková, M.Ticháčková, E.Procházková, K.Fazekašová, L.Leová, A. M.Szitaiová, J.Ščuková, A.Dufková a S.Bačová. Náleží jim pochvala za téměř stoprocentní účast a za přístup k plnění úkolů.

Vzhledem k tomu, že žákyně projevily zájem o další schůzky, bude klub pokračovat i ve 2.pololetí.

S velkým úspěchem se uskutečnil čtenářský klub i v loňském roce ve 3.třídách s Mgr. D.Haasovou a Mgr. J.Hrabětovou.

Mgr. Hana Teplá