OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

21.06.2017 se vydalo společně 44 žáků partnerských škol Oberviechtach a Poběžovice se svými pedagogy na závěrečný výlet do Mariánských Lázní, který završil další rok naší kooperace.

 Zúčastnili se ho žáci 5. a 7.r. bavorské školy, jež se učí česky s p. uč. Kapicovou, Kožiolovou a Šebestovou, a k nim se připojily děti z naší třídy 7., které navštěvovaly nepovinný německý jazyk.

Cílem našeho výletu dopoledne byl park Boheminium, kde jsme zhlédli sto miniatur nejvýznamnějších památek České republiky. Pak jsme se vydali ke kolonádě, poslechli si zpívající fontánu a dozvěděli se vše podstatné z historie M.Lázní. Dále jsme ochutnali známé léčebné prameny a oplatky. Příjemnou procházkou parkem jsme načerpali nové síly, abychom ve zbylé hodince volna směřovali tam, kam každý z nás chce.

U většiny z nás nechyběly pak suvenýry, drobné dárečky, ale i něco pro sebe na památku z tohoto kouzelného lázeňského městečka.

Zpáteční cestu jsme věnovali opakování základních znalostí obou jazyků hravou formou, aby nám jízda domů rychleji utekla.

Spokojené tváře nás všech svědčily při rozloučení u budovy ZŠ Poběžovice o tom, že jsme zase o krůček blíže k sobě.

Děkujeme partnerské škole za finanční příspěvek na autobus a našemu spolku SRPŠ za finanční příspěvek pro žáky 7.r. v rámci partnerské spolupráce.

Těšíme se na nové nápady ve školním roce 2017/ 2018.

                                                                            

  Mgr. M.Šebestová, koordinátorka partnerských vztahů se školami v zahraničí