OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Dne 11.05.2018 se vydalo 39 prvňáčků a druháků ZŠ Poběžovice v doprovodu svých třídních učitelek, Mgr. H.Tankové a Mgr. H.Teplé společně s Mgr. M.Šebestovou na tradiční, již osmé setkání, které nese název SPIELFEST a probíhá v bavorské škole Schönsee.

Jedná se o sportovní zábavné zápolení smíšených družstev českých a německých dětí, které vyzkoušejí během dopoledne svoji bystrost, pohotovost, soustředěnost, fyzičku a zručnost na 12 stanovištích. Veškeré zápolení připravují pod vedením tamějších pedagogů vždy členové Rodičovského sdružení za obrovské podpory samotných rodičů, kteří se rovněž ochotně zapojují do přípravy bohatého pohoštění, jež je pro účastníky zcela zdarma.

Čeští a němečtí kamarádi nemají téměř žádnou jazykovou bariéru, neboť zápal pro hru a sportovní zápolení ji překonávají. Zapomínají téměř i na to, že společně s nimi jsou tam i jejich učitelky. se zápalem sbírají na každém stanovišti body a dle jejich konečného součtu si pak mohou vybrat věcnou odměnu přichystanou místními sponzory a podpořenou i námi. V rukách závodníků nechybí ani diplom s konečným počtem bodů.

 V prostředí místní školy se cítíme velmi dobře, známe je téměř jako to své doma, a tak jsme se i letos vraceli krátce po poledni domů spokojeni, veselí a naše loučení končilo slibem, že se zase brzy shledáme.

Poděkování za tuto přínosnou přátelskou akci patří vedení obou škol, Poběžovice a Schönsee, které toto partnerství, dnes již přátelství, podporují od roku 1991.

                                                                                                     

                                                                                         Mgr. M.Šebestová