OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

„Co se děje kolem nás?“ , to nebyl jen název vzdělávacího pořadu pro 8. ročník, který byl na 10. hodinu dopolední plánován v H.Týně, ale i motto celého projektového dne.

Zahájen byl v brzkých ranních hodinách nástupem do autobusu směřujícího do Domažlic a následně do H.Týna.

Počasí nám po výstupu z autobusu příliš nepřálo, hustá mlha a chlad byly trochu nepříjemné, ale přesto jsme se vydali v počtu 22 žáků a za doprovodu kolegyně Marie Kabůrkové na procházku do zámeckého parku s cílem ověřit si znalost známých i méně známých jehličnatých a listnatých stromů, ale současně jsme pozorovali i život kolem nás- na rybníce, na stromech, v zeleni , nad hlavami. Byla to vlastně taková malá příprava na to, co nás čekalo v místním kině.

Pořad byl zahájen úvodními slovy p. Makoně, odborníka a pracovníka Záchranné stanice zvířat z Plzně. Rychle se po seznámení s jeho pracovištěm pustil zábavnou formou - veršováním- do prověřování našich znalostí o vyobrazených tvorech.

Krátce potom následovaly příběhy, zpočátku plné smutku, ale v závěru se šťastným koncem o těch, kteří přišli nějakým způsobem o rodiče nebo o své blízké. S napětím jsme sledovali jejích osudy a byli šťastni, že se našli zachránci z řad člověka, kteří jim umožnili, aby jejich život smutně neskončil.                   

S novými vědomostmi, poznatky, zážitky a postřehy jsme se krátce po půl jedné navrátili spokojeně do budovy naší ZŠ.                                                                                                                                           Mgr. Miroslava Šebestová