OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Naše škola si letos připomíná desetileté partnerství s rakouskou školou Peilstein, které bylo v roce 2008 zahájeno mezinárodním projektem Comenius.

Od počátku spolupráce jsme se snažili především o to, aby děti obou škol mohly být co nejvíce spolu. A tak běží již několik let vzájemné výměnné pobyty žáků přímo v hostitelských rodinách.

Právě tak tomu bylo ve dnech 16.05. a 17.05.2018, kdy jsme přivítali 20 žáků 6. ročníku tamější školy společně se dvěma pedagogy a svou přítomností nás poctil i samotný ředitel školy, pan Franz Saxinger.

Program na oba dny připravili pedagogové školy za podpory samotného vedení, ale hlavní zodpovědnost byla na rodinách, jež nejen žáky ubytovaly, ale postaraly se i o vysoce hodnotný raut první večer v naší školní jídelně.

Naším cílem bylo původně putování po okolí a výstup na Čechov, ale počasí nám nakonec nepřálo, a tak jsme zaměřili aktivity rukodělně, sportovně a nechyběla ani prohlídka naší školy,  návštěva místního Infocentra s procházkou po zámeckém parku, dále keramické dílny manželů Mojžíšových v Bořicích, Muzea Chodska v Domažlicích s výstupem na věž, s podáním informací o historii města, jeho tradicích a o životě na Chodsku.

Žáci obou škol byli po oba dny neustále spolu, vzájemně si pomáhali, se zájmem a radostí spolupracovali, na jejich tváři byla patrna spokojenost, nadšení, chuť a jazyková bariéra, kterou řeší dospělí, ta nebyla vůbec důležitá.

Naše loučení bylo spojeno s přáním, ať nám po celou dobu školní docházky těchto dětí toto přátelství tak, jak jsme je po oba dny prožili, vydrží.

Srdečné poděkování Mgr. M.Šebestové patří především všem rodičům zapojeným společně s jejich dětmi do příprav i náplně programu obou dnů, dále třídní učitelce 6.r. a všem pedagogům, jež ochotně podpořili, spolupracovali, podíleli se na činnosti s dětmi, vedoucím zařízení, která jsme navštívili a v neposlední řadě i vedení školy, jež partnerství smysluplně podporuje a dává mu správnou šanci do budoucnosti.

Na základě obecného nařízení EU o ochraně osobních údajů, nemůže zveřejnit fotografie z této akce, neboť nemáme souhlas z partnerské školy. Děkujeme za pochopení.      

Mgr. Miroslava Šebestová