OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

O

dpolední exkurze 31. 05. 2018 byla zaměřená na prohlídku Letiště Václava Havla, zejména na přistání, odbavení a odlet letadel. Zúčastnili se jí chlapci osmé třídy naší školy.

Prohlídka začala bezpečnostní kontrolou a potom jsme nasedli do autobusu. Projížděli jsme trasu 2, která vedla prohlídkou exteriérů letiště v části Jih a Sever. Viděli jsme u Terminálu 1 a 2 odbavení letadel před startem (navádění letadla, výstup cestujících, kontrola letadla, vykládání zavazadel, příprava ke vzletu a popojíždění ke startovací dráze) a poté pokračovali ke Cargo zóně a k místu odmrazování letadel. Průvodcem nám byla vysvětlována řada technických záležitostí a zejména zajímavostí a příhod z provozu letadel na letišti v Ruzyni. Dostali jsme také informace o největším dopravním letadlu Airbus A380 Emirates, které létá na pravidelné lince z Dubaje. Na Terminálu 1 přistává dle letového řádu každý den v 12:40 a odlétá v 15:15 hodin. To jsme si také prohlédli ze všech stran a z autobusu fotografovali. Výklad byl doplněn o činnost Záchranné požární stanice a zhlédnutí požární techniky.

                                                                                                                                                     Ing. Marie Kabůrková